zjentek

Zdá se mi to, že před dešti letos nelétají nízko jak vlaštovky, tak ani ostatní ptáci?

Je tomu tak i u vás? Tipuji, že něco tady chybí a je to:

  1. hmyz
  2. ptáci

Vzhledem k faktu, že podívám-li se přes den nahoru na oblohu a nevidím na ní letos poletovat vůbec žádné ptáky, včetně rorýsů ve vyšších polohách, kteří tam obvykle krouží, mám za to, že půjde spíše o ptáky, než o hmyz. Co myslíte? A jak to vypadá u vás? Můžeme zde sdílet poznatky dříve, než nám o nich napíšou Novinky.cz. (;

Zvířata- ptáci a hmyz.

→→→→→

Ad Kepler: A tak kosi, čurbli, špaci, hrdly, straky, holubi a ještě pár zbývajících druhů tady mezi baráky normálně oxidují, včetně dravců, ale… Na tý obloze toho letos vážně moc nelítá, zkus sledovat. Jako letadla se dají pochopit, bo Covid, ty neřešíme. (;

Nejlepší odpověď
dudu

O tom, že ubylo ptáků si nejsem zrovna jist nebo alespoň na chalupě to nepozoruji – také letos u nás hnízdí a vyvádějí už první mladé tři páry jiřiček. Nejvíc ptačí kolonie devastují přemnožené kočky ať z domácností či zdivočelé. Hmyzu, stejně jako třeba vrabců je opravdu méně, ale ne kvůli jedovatému prostředí, nýbrž proto, že ubylo lokalit kde se dříve rozmnožovali. Zmizela hnojiště, mlaty i stohy, nižší jsou také stavy domácího zvířectva. „Naše“ jiřičky jsou např. nuceny lovit hmyz až u nedalekých maštalí a výběhu koní.

Další odpovědi
Kepler

Že ty na ty ptáky střílíš ze vzduchovky, bídáku? Rychle se to mezi nima rozkřiklo, tak se nediv. Já vidím akorát tak městské holuby, těch je pořád dost. A občas pokecám s kosama.

elkon

Novinky.cz mě nezajímají, bulvár nečtu a vlaštovky létají normálně jako vždy.

ElonMusk

Já tu mám všelijakého ptactva dostatek. Ale hmyzu je málo – když jedu autem, tak už nemám celé přední sklo od much, tak jako před lety. Chemie je zabila.

mosoj

S vlaštovkou to nemá moc společného. Není hmyz!!

Krilos

Je to všude stejný. Ptáci i hmyz jsou prič, začalo to že splývali v noci. Není to dobré a nikdo to nechce slyšet ani vidět!!!

zjentek

Upozornění: v otázce MUSÍ být otazník! (;