Všimli jste si dalšího zabezpečení železničních přejezdů?

O víkendu jsem přijížděl k vícekolejnému přejezdu, začala blikat výstražná světla, ve směru jízdy se spustila závora, ale ta na výjezdu byla několik vteřin zvednutá a po tomto čase se spustila také. Pravděpodobně aby uvízlé vozidlo nemohlo závoru poškodit.

Pokud to je už známé, omluvte mě, protože přes přejezdy jezdím málokdy.

Vašimi odpovědmi jste mě tak trochu zmátli.
na vložených videi je vidět, že se závory spouští najednou a to jsou záznamy z loňského roku, tak si myslím, že to není tak dlouho jak tvrdíte.

  1. http://www.no­vinky.cz/krimi/385122-na-prejezd-ve-studence-vjel-dalsi-kamion-na-cervenou-tesne-pred-srazkou-prorazil-zavory.html
  2. http://www.no­vinky.cz/krimi/289330-ridic-kamionu-se-tesne-vyhnul-srazce-s-vlakem.html
  3. http://www.no­vinky.cz/krimi/385122-na-prejezd-ve-studence-vjel-dalsi-kamion-na-cervenou-tesne-pred-srazkou-prorazil-zavory.html

Nejlepší odpověď
Dochy

Je to tu už desítky let. Tam kde jsou závory z obou stran se nejdřív spouští ta pravá, pak až levá (ve směru jízdy nejdřív ta před přejezdem, pak až ta za ním). Zřejmě kvůli volům co si myslej že červené blikající světlo je tam jen na ozdobu a dokud jsou závory nahoře, může se jet. (viz nedávný proces s polským řidičem co nechal náklad železa na přejezdu mezi závorama)

Opraveno: Měl jsem tam blbě strany

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že to zpoždění je tam hlavně proto, aby ten, co už vjel do kolejiště, měl taky čas jej opustit. Samozřejmě bez poškození závor a auta. Ale i na to závory pamatují, protože jsou záměrně konstruována tak, aby projel i trabant.

led

Je to bezpečnostné opatrenie, aby nikto neostal visieť medzi závorami. Trvá to už dlhšie a nielen v ČR.

cukrar

Jsou přejezdy, kde je to již mnoho let, některé se spouští najednou. Nelze všechny přejezdy předělat najednou..
Až přijde čas, budou tak všechny.

Dochy

Nevím podle jakého klíče byly jaké přejezdy jak vybavovány, ale jsem přesvědčen, že jsem to už řádově před 20 lety viděl. Samozřejmě je možné že se mýlím.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Nějak tvou reakci nechápu, nějakých výparů ses nadýchal asi ty. Podle mé teorie taky závory nespouští nějaký chlápek na velíně, ale stará se o to automatické zabezpečovací zařízení.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Sorry, teď jsem tě nahlásil já. Takoví jako ty tady nemají co dělat a doufám, že budeš exkomunikován na trvalo.

anonym

OMG… prostě O M G … co všichni máte s tím nahlašovaním ? Když se vám něco nelíbí, tak to pod to nepište a nehrajte si tady jako malé děti na písečku: ježiši, nahlásím, tě …jé to se řekne paní učitelce (adminovi) … ooo ty žááluuješ… No to je prostě hrozné ! Co jsem ti Keplo udělal ? NIC