Heřman

Vševědoucí muž aneb jeho schopnosti

Dobrý den. Chci se zeptat jesli je možné předpovídat blízkou budousnost tím myslím že když na něco dlouho a tvrdě myslím tak v nejbližší době se to stane je to možné a jestli ne tak proč se to tak děje.

Odpovědi
Drap

Vševědoucí neni nikdo. Jsou různé způsoby jak předvídat budoucnost, ovšem výsledky se pokaždé nemusí naplnit. Většinou se jedná o podvod

led

Je možné krátkodobo, v niektorých málo prípadoch aj dlhodobo, predpovedať určité javy. buď na základe skúseností (nielen vlastných), znalostí, matematickolo­gických modelov a nepodstatnou mierou i fantázie a podobne.
Nemusí ísť o podvod.
Napríklad meteorológovia dávajú krátkodobú i dlhodobú predpoveď počasia. A my na základe skúseností, keď je predpovedaný krásny slnečný deň, si zoberieme dáždnik. Tu nejde o podvod rosničkárov, ale príroda sa niekedy hraje.

Sůwa

Je docela škoda, že je otázka uzavřena, zasloužila by si diskuzi. Předpovídání budoucnosti, nebo snaha o její ovlivnění jsou dva rozdílné jevy. Nechci opomenout třeba Nostradama, z jehož proroctví se mnohé splnilo ale kartářů a věštců je rozhodně méně než kartářek a věštkyň. Možná proto, že muž by v této pozici působil v současné době nevěrohodně.
Jiná věc je ale autosugesce, tam se může stát, když člověk na něco usilovně myslí, ta věc se skutečně stane a může to být třeba i vlastní úmtí. Několik takových případů znám.
Pokud bude na můj příspěvek nějaká reakce, pokusím se zformulovat novou otázku. Sůwa

led

Ano je možné aj ovplyvniť svoju budúcnosť. Nie je to vždy 100%, ale dá sa.
Zvlastnej skúsenosti:
pacient bol nevyliečiteľne chorý, jedného dňa sa rozhodol s tým skončiť. Oznámil lekárom i mne svoje rozhodnutie zomrieť. Presne povedal, kedy. Aj sa tak stalo, napriek snahám lekárov splniť si svoju povinnosť. Zomrel so spokojným úsmevom.

Sůwa

Přidám podobný případ ze života :
Muž nebyl vůbec nemocný, bylo mu kolem 40 let a přál si, aby nemusel pracovat a získal invalidní důchod (je to asi 35–40 let nazpět).Jeho přání bylo tak silné, že skutečně onemocněl, ale dost dlouho ještě jako invalidní důchodce žil. Najednou nám všem opakovaně říkal, že už stejně zemře. Pozval celou rodinu, odpoledne se ještě zastavil na pivko a večer při večeři s rodinou zemřel. Nedávám to jako návod pro simulanty, nebo potenciální sebevrahy, každý to určitě nedokáže.

kapka

Znám případ, kdy jeden muž velmi usilovně myslel na sex se svou vlastní ženou. Asi tak po měsíci se skutečně dočkal! Neuvěřitelné. 😁

Tento příspěvek není reakcí na předešlé příspěvky, jen tak blbnu. ;-P

led

Kapko, blahoželám :D