led

Všetci hovoria o zdravotníckom personále – lekároch a sestrách. Kto si ale spomenul na upratovačky v nemocniciach ?

Zdravotníci to majú ťažké, o tom nemožno pochybovať. Ale určite ste videli v nemocniciach tie nenápadné, tiché ženy s kýblom a smetákom. Všetci ich berú ako súčasť priestoru. uvedomili ste si v súčasnej dobe, že aj tieto upratovačky prichádzajú do styku s pacientami, aj keď nepriamo, ale ony sú tie, čo po pacientoch umývajú všetko, čoho sa chorí dotkli, aj toho, čo z nich vytieklo… Nezaslúžia si aj všetci z tohto zaznávaného cechu upratovačiek našu vďaku? Veď bez nich, by sestry nemali čas, aby nám fúkali naše „bobo“, naše bolesti.

obrázok Upratovanie.
Zdroj: ilustračné – SME https://kosice­.korzar.sme.sk/c/775316­9/kosicka-nemocnica-si-po-kauze-urgent-upratuje-sama.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Nepochybuju o tom, že jsou vystaveny stejnému riziku, jako zdravotnický personál a poděkování si jistě zaslouží. Totéž bychom ale mohli říci o prodavačkách, doplňovačích zboží, taxikářích, policistech a dalších.

Další odpovědi
aliendrone

Jojo, jen jste zapomněla na popeláře, zaměstnance pohřebních ústavů a bambilion dalších profesí. Ale dobře, od babuchen takové stesky beru. Jo to kdyby s tím začal třeba Edison, Kepler nebo zjentek, to by bylo jízlivých komentářů! ;) :D :D

Ale na Keplera se už chystám i tak! Těš se, zlopověstný chmeyde!;) :D :D

autacek

led, porušujete autorská práva, takhle to nefunguje

a k otázce, již v Básnících paní uklízečka povídala, když půjdete uklízet na nádraží, budete mít režijku a deputátní uhlí, každopádně ano, je to opomíjená profese, obzvlášť v těchto dnech, určitě se i na ně finančně dostane.

led

nešťastník aliendrone… myslím na všetkých!, ktorí musia dnes profesionálne ale aj dobrovoľne, „nikým nevidení“, prichádzať pracovne do styku s nákazou.
Spomenula som upratovačky v nemocniciach, pretože práve na ne pri všetkej tej chvále zodpovední vo svojich prejavoch zabúdajú. Koho by už zaujímala beztitulová nekvalifikovaná sila, však? A keď už mám v nicku od nich požičané náradie, tak na ne nezabúdam. Tak!

aliendrone

Noooo, když se zamyslím nad tím „společným nářadím“ a porovnám jejich vypelichaná košťátka s Vaším turboantigravi­tačním pometlem WS 2000+ , tak mi to připomíná scénku ze Švejka, kdy marody navštíví grófka von Nevimjaksejmenovala s košíčkem pochutin. „Šéská foják, tóprá foják!“ ;) :D :D

led

Pani grófka von Nevimjaksejmenovala aspoň venovala niekoľko svojich prevzácnych minút medzi recepciami a slávybažením na symbolické slová vďaky. Lenže „zástupcovia ľudu“ sa ani na to nezmôžu.

led

Má snáď niekto pocit, že nemocničné upratovačky v dnešnej dobe nepotrebujú aspoň poďakovanie?
Akosi som v médiách nezaregistrovala o upratovačkách v nemocniciach nejaké slová vďaky.

autacek

já Vám led děkuji