všeobecně prospěšné práce

dobrý velice rád bych se na vás obrátil s otázkou. V dubnu lonského roku jsm dostal 100. hodin prospěšných prací z důvodů krádeže pc her v hypermarketu Tesco. 3koda činila 5200 kč ale hry v tescu zůstaly- Bohužel jsem v té době prožíval těžké období , rozvod, přišel jsem o bydlení a práci. Ze všech problémů se snažím dostat pracuji abych si znova vybudoval životní standart, mohl se stýkat se synem Bohužel ale časově nezvládám odpracovat uděůené hodiny. Proto bych se chtěl zeptat zda je možnost prodloužení lhůty nebo odpuštění hodin. Nikdy předtím jsem nebyl soudně trestá. Děkuji za info . Je mi 36.let

Odpovědi
standa

Vše je možné (tedy téměř vše), ale musíte soudu ukázat, že máte zájem ´problém´ řešit…

Předně je důležité vědět, že podle ustanovení § 65/1 Trestního zákoníku se VPP musí vykonat nejpozději do jednoho roku ode dne, kdy soud nařídil výkon tohoto trestu.

Pokud hrozí, že tato roční lhůta nebude dodržena, tak napište soudu žádost o prodloužení lhůty a uveďte i vážné důvody. Věřím, že vám soud vyhoví.

btw. zkrátit nebo odpustit nevykonané VPP nelze !