Avatar uživatele
annas

Všechno má svou historii… V které době se zjistil význam či potřeba vitaminů pro organismus?

I když zřejmě pojem vitamin neexistoval …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, kokoťenko, rynek878, takhlene, iceT před 4706 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Užívání "vitaminů " lze vysledovat už od dob starověku.
Za Hippokrata se například šeroslepost léčila kousky čerstvých jater přikládaných na oči. Teprve až asi po 2000 letech bylo zjištěno, že šeroslepost je způsobena nedostatkem vitaminu A, který je obsažen mimo jiné i v játrech.
Samotný název vitaminy je ale poněkud nesprávný a jeho vznik se datuje do roku 1912, kdy byla získána látka dnes známá jako vitamin B1,obsahující dusík v aminové formě.
Protože bylo dokázáno, že je životně důležitá, promítlo se latinské vita – život do spojení s aminy.

Zdroj: zkráceno z -http://www.mi­nutasencyklope­dii.cz/index.php?zpet

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

já myslím, že to jde ještě dál… vemte si takové kurděje (nedostatek vit.C) a pravěkého člověka, který právě ulovil mamuta a nic než maso baštit nechce… podle mě si už nějaký pravěký léčitel musel uvědomit, že tohle onemocnění se u nich neprojevuje, když mají masa nedostatek a živí se ovocem a kořínky
koneckonců to léčení očí játry taky někdo musel objevit a vyzkoušet, než to v Řecku jako první zaznamenali

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek