Všech Svatých nebo Halloween ?!

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Emefej

Všech Svatých

Samozřejmě že Dušičky, proč slavit americký svátek?

Další odpovědi
marci1

Všech Svatých

Je to krásný zvyk. Celá rodina se setká na místě odpočinku svých blízkých a zavzpomíná.

Elk

Všech Svatých

Raději naše Všech svytých!!!
Myslím, že lidi co slaví nejaký paskvil, americký hnus s názvem „Halóvin“
mají v duši asi dost haló how…nin.
Jak se přejedli rusáci, tak už mi je někdy zle z amerikanovlez­dop…delizmu.
Máme svoji historii, kterou málokdo relativně dobře zná, ale
Amerika, to je něco !…k poblití.
Stejně mě hlídají a tuto odpověď smažou.
Mazdar!

ahold

Všech Svatých

Doplňuji:
Nechci žádné impory typu: Helloween, Santu, Valentýna…
A to dokonce tak, že bojkotuji nákup jakéhokoliv výrobku s některým z těchto symbolů.

lota

Všech Svatých

Lamalam

Všech Svatých

Za pár let bychom mohli klidně začít slavit i Den nezávislosti nebo Den díkuvzdání, děkuji nechci.

cochee

Všech Svatých

Samozřejmě náš svátek, ale jinak mám taky rád Helloween 🙂

Kotja

Halloween

Doplňuji:

  1. Kdyby byl Halloween, tak by nebyly v supermarketech vánoční věci už koncem září.
  2. Čím je vzpomenutí na zesnulé extrovnější, když se vzpomíná 2.11. čančáním hro­bů?
  3. O svátcích by se mělo spíše dovádět a skotačit.

mojitek

Všech Svatých

Halloween= USA . Jsme my snad jůesej???

ladaadal

nic z toho

Všech svatých považuji za náboženský svátek a jako neznaboh ho nedržím. Toleruji však kohokoli, kdo tento svátek v Čechách drží. Uctívání předků je steré jako lidstvo samo a projevit svým blízkým úctu i po smrti je slušností.
Naopak nechápu lidi, kteří slaví v Čechách Helloween. Jedná se o anglický svátek, který se v Americe zpopularizoval jako všechno, na čem se dá vydělat. Nejsme Amerika ani Anglie, proč tedy slavit jejich svátek. Má snad někdo pocit, že někdo z nich by slavil vznik ČR nebo upálení mistra Jana Husa? Jen díky takovým se nás pořád někdo snaží zgermanizovat, zanglinizovat a kdoví, co ještě.