roladakruti

Vše je prý v dnešní době jenom otázka ceny, takže jakou tržní hodnotu má Jupiter? A kdo by mi ho prodal?

Nejlepší odpověď
Edison

Správně jsi napsal „tržní“. Jupiter poněkud není na trhu. Tak asi tak…

Další odpovědi
marci1

Podle smlouvy OSN o vesmíru z roku 1967 nenáleží vesmír žádnému ze států. Zmínka o soukromých osobách či společnostech však chybí. Aby tě někdo nenapálil. 🙂
https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/mesic-je-na-prodej-kupte-si-svuj-dil-i-vy/r~i:article:397378/

anonym

Určitě dříve bude mít smysl přít se o vlastnictví některého z jeho měsíců spíš než o Jupiter samotný. Měsíce mají potenciálně vyšší hodnotu, protože na nich alespoň teoreticky lze těžit a alespoň teoreticky je možné získat tam suroviny pro start zpět k Zemi s nákladem. Nechme stranou mezinárodní dohody, víme přece dobře co politici s takovými dohodami běžně dělají, jednou prostě jen ohlásí že z dohody odstupují a s neutrálním vesmírem bude utrum, začne boj o všemožná naleziště cenných surovin stejně jako na Zemi. To vše je ale ještě dost daleko, zatím nejsme schopni něco vytěžovat ve velkém množství ani na měsíci natož jinde ve Sluneční soustavě.

anonym

Jupiter ,,vlastní" vesmír, takže max. zkontaktovat jeho, ale zda tam budou zvědavý na nějakou tržní hodnotu. Nedovedu si představit nějakou transakci, vezmi si Mars.
Faktem je, že v případě Marsu snad probíhá koupě pozemků, ale nikoliv planety.

mosoj

Nevím, nevím, ale vypadá to že už je to všechno Trumpovo!!! Alespoň to říká a nikoho se neptal.

anonym

Vzhledem k tomu, že Jupiter patří pod území Celestie, zeptal bych se jednoho z jejich zástupců.

James T. Mangan, First Representative (deceased)
James C. Mangan (deceased) and Roberta Mangan, Prince of the Nation of Celestial Space and Duchess
Ruth Mangan Stump and Donald Stump, Princess of the Nation of Celestial Space and Prince of the Solar System
Glen Stump and Lisa Stump, Duke and Duchess of Mars
Todd Stump, Duke of the Milky Way
Edward Stump, Duke of Sirius
Daniel Stump, Duke of Polaris
Luke Stump, Duke of Alpha Centauri

Zdroj: http://nationof­celestialspace­.com/

roladakruti

@Markusei A kdo koupil od vesmíru práva na Mars když tam prodává pozemky? Jinak Jupiter je lepší ´kauf´, protože vodík, ale to ty jako fosílie závislá na podobných palivech stejně nepochopíš.

anonym

„kauf“ kvůli obyčejnému vodíku ? To je jako bys řekl že nějaký pozemek tady na zemi je skvělý kauf protože je na něm hlína a tráva 🙂

anonym

Já se v tom byznysu moc nepohybuji. Pokud vidíš výhodu koupi Jupiteru, tak prosím. Ale spíše to vidím jako nereálné. O vlastnických právech je třeba najít info.

roladakruti

Proč potom odpovídáš na něco čemu nerozumíš? Co to je vlastně vlastnické právo? Vztahuje se toto právo i na období před velkým třeskem?

anonym

Problematika o kterou se opíráš je složitější, co vlastně víme o vesmíru a zásady koncepce planet? Odpovídám jako nastínění oné možnosti, jak by to mohlo fungovat. Otázka je, co ti odpověd dá… nebo jinak, která odpověď bude pro tebe vyhovující. Musíš uznat, že je to nestandardní a kdo ví, zda to podléhá vůbec trhu, u Jupiteru snad ani ne, proto úvaha o koupi je lichá.