shaman88

Kolik budu muset odvést pojišťovně, dá-li mi stát v dubnové výplatě vratku daně?

Dobrý den, mám DPP a za březen mi bude výplata vycházet na 9 563 Kč, tedy pod 10 000 Kč. To bych musel odvést daň 1 337 Kč. (Od r. 2016 zvýšena) Když mi ale v dubnové výplatě stát dá vratku daně za předchozí rok v částce 3154 Kč, budu mít na výplatě přes 10 000 Kč. Ptám se tedy, jestli budu muset pojišťovně odvést za ten březen 1 337 Kč. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ne. Vratka je přičtena k čisté mzdě a nikoli k hrubé, tudíž není ani zdaněna, ani z ní není odváděno pojistné.