karol11

Vrátit peníze za nákup v bazaru na internetu?

Koupil jsem na internetu konektory na internet RJ45 část jsem použil a zbytek co mi zbyl jsem prodal na internetu. Teď po 3 týdnech mi volal týpek, co to ode mě koupil, že to prej nesplňuje nějaké požadavky, že je to čína a je ten materiál ošizený a chtěl by to vrátit. Dali by jste mu peníze zpět?

1 kus mě stál 0,5 kč a za stejnou cenu jsem je i prodal

obchod jsem řešil přes telefon
přes půl krabice bylo napsáno made in china

konektory sám používám a nemám s nima žádný problém tak nevím jestli kupujícímu veřit závadu nebo se jen chce vykroutit z obchodu

Nejlepší odpověď
ivzez

Máte uloženu komunikaci s kupujícím?
Věděl kupující, co kupuje, že jde o výrobek z Číny?

Pokud jste prodal soukromě, neplatí pro Vás stejné podmínky jako
pro „oficiální“ prodejce, nejste povinen poskytovat záruční lhůtu nebo
lhůtu pro odstoupení od kupní smlouvy.

Ovšem pokud jste kupujícího dostatečně neinformoval, nebo jestli nemáte
uloženu komunikaci (nemůžete prokázat, co jste s kupujícím sjednal), bylo by
podle mne rozumnější obchod zrušit a dalšího kupujícího informovat přesně.

Další odpovědi
rodier

Pokud jsi mu to prodal jako firma zakaznikovi, tak ma pravo na odstoupeni do 14 dnu ale musi vratit vse. Tady to nejde z podstaty veci (Rj45 je na jedno pouziti), takze na to pravo nema. Ma vsak pravo na reklamaci – i bazar ma 6 mesicu zaruku danou zakonem. TU muzes prijmout a zamitnout.

Pokud jsi mu to prodal jako clovek pres inzerat, tak nema zadny prava a muzes se mu akorat vysmat.
(ano stranku s inzeratem si asi uloz na HDD pokud to jde, treba printscreent a vlozit v malovani do JPG..)

V kazdem pripade Rj45 je proste standard a pokud ho ta koncovka dodrzuje, tak nema narok, musel by se soudit a to neudela :)

Dochy

By mně zajímalo, jaký požadavky to nesplňuje. A nejsem si jist jak dlouho bych musel hledat, abych splašil „nečínské“ konektory. Takže vymlouvat se na čínský původ, pokud nikde nebylo předem uvedeno že byli vyrobeny jinde, je blbost.

karol11

zboží jsem předával osobně

ivzez

Nejste-li obchodník, nemáte stejné povinnosti jako obchodník.
Jestli se chcete s kupujícím nějak dohodnout, záleží jen na Vás.

karol11

obchodník nejsem prodal jsem mu to jako soukromá osoba.
tak popřemýšlím a uvidím