Avatar uživatele
Katru7

Vrátili by jste se do školy, kdybyste mohli?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanulka11, Deli, bolak, anonym před 4264 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Jedině s pochodní v ruce.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Ke spolužákům v ŽÁDNÉM případě, ale pro zopakování, doplnění a rozšíření vědomostí ANO.

Jen mě vadí, že kvůli svému zdravotnímu stavu nemůžu vystudovat vysokou školu, aby se o mě zaměstnavatelé přetahovali.

Jen střední škola s maturitou a navíc s odřenýma ušima a invalidním důchodem na zaměstnavatele nezapůsobím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

Ani náhodou. Mám radost, že už ze mě nikdo nedělá blbce a že když už musím z pracovních důvodů ponocovat, je to kvůli něčemu, co mě aspoň trochu baví. Ponocování nad učebnicemi zábavné nebylo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Jasně, to si piš a jak ráda .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak sice se nelze vrátit v čase, ale do školních let se vracím často. Zatím jsou ještě prázdniny, tak si od ní odpočívám.
Doplňuji:
Tak mě škola naučila hlavně číst a psát. Pamatuji si z ní pouze velmi málo a hlavně z oblíbených předmětů. Nebavilo mě se učit, což bylo dost znát na známkách. Tak se učím v dospělosti, ale pouze věci mého zájmu – nějakou fyziku nebo chemii bych stejně nikdy nepochopila.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Ani omylem. Vzdělávání se mě bavilo, ale školní docházka jako taková mě zdržovala od života. Stejně jsem se nejvíc naučila v něm. Škola je jen o tom kdo z koho.
Doplňuji:
Opr.: – kdo s koho – 🙂

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Okamžitě, a užíval si bezstarostná léta až do smrti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Už jako maminka jsem studovala dálkově, to jsem si opravdu užila, fajn dospělí lidi, učitelé nás tak nebuzerovali jako žáky na denním, navíc obor mne bavil, známky tomu odpovídaly… Takže ano, vrátila bych se, ale jen do oboru, který by mne opravdu BAVIL.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ve škole bylo prima, ale pokud bych se tam měla vrátit, tak jedině za podmínky, že bych měla znovu 6 roků a měla znalosti tomu odpovídající. Teď už by to nemělo ten správný efekt.
Léta školní docházky by si měli vážit žáci školy, protože tak bezstarostný život už nikdy mít nebudou.
Já už jsem naopak na starosti zvyklá a vím bezpečně, že kdybych je jeden den neměla, tak už bych byla mrtvá. Je to legrační, ale už bych si bezstarostný život nedokázala představit. Asi by mi připadal nudný a prázdný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vracím se do ní téměř denně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

ano a jak ráda! do prváku na střední a užívala bych si života teenagera :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Ále docela ano, jenom v případě, že by to bylo do navazujícího magisterského oboru na první tři semestry :D
Na druhou stranu jsem ráda, že už to mám za seboou, udělala jsem si dva obory a byla to celkem makačka, ale že bych si v práci dvakrát užívala to se taky nedá říct.
Je to takové z louže pod okap.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Stačí mi,že tam chodím jako školník:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Určitě,zlatá školní léta,jediná starost byla něco se naučit a napsat domácí úkoly.Vzpomínky mám pěkné a klidně bych śe vrátila zpět.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Syd

bolak: A jak by k tomu chudáčci robátka přišly, že by byly bez školičky a museli by zůstat hloupý a z malých nadějných einsteinků by kvůli tobě vyrostli hloupí švejci?

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Damiana: Škola v žádným případě neni jen o tom, kdo s koho. Ve škole se člověk naučí spoustu užitečných věcí, ale i věcí na první pohled neužitečných, ale takových, který patřej k všeobecný vzdělanosti a rozšiřujou obzor člověka. Vědět, jak napsat kdo s koho, bych zařadila mezi ty užitečný věci.

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

já bych nesouhlasil…

masek, sůl kamenná, kalcit, fluorid, apatit, živec, křemen, topas, korund, diamant… řekni mi prosimtě, k čemu je mi tohle dobrý?

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Nevědět o soli, že rozpouští led a desinfikuje by bylo hloupý, zrovna tak jako nevědět o tvrdosti diamantu. To ostatní mi nic moc neříká, o tom jsme se neučili, anebo je možný, že nám to jen tak pro zajímavost řekli, že existujou, ale jmenovat je po nás rozhodně nechtěli.

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

ad Syd: Čti dobře mou odpověď. Nezatracuji vzdělání, jde o to, jak na mne působila školní docházka. A ta mi věru nechybí.

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Syd

Takže učení jako takový schvaluješ, ale vadí ti ta škola jako instituce? Brzký vstávání a někteří spolužáci, s kterýma bych se radši nesetkávala, od těch bych se taky radši oprostila, jenže na druhou stranu: když by si děti už jako malý navykly, že se nemusej stýkat, s kým nechtěj, měly by to potom v práci anebo kdykoli v běžným životě mnohem složitější. Taky pro sociální interakce je škola důležitá. Nevim, jestli ty bys někde chodila do společnosti, kdyby nebyla škola a učilo se doma, ale já bych nevytáhla zadek z bytu, když bych nemusela. A to by mi potom na normálnosti a sociální inteligenci rozhodně nepřidalo.

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Bereš to moc globálně. Kdybych se měla vrátit do té konkrétní školy, do níž jsem chodila, nechtěla bych. Myslím základku, beru to tak, že se bavíme o dětství. Samý Cikán, učitelé tomu také moc nedali, víc než škola hrou – nepříjemná buzerace. A také jsem ráda, že jsem dospělá. V duši (a možná i chováním 🙂 jsem infantilní poměrně dost, ale dětský kolektiv jako takový mi nechybí. Mám radši zodpovědnost a osamostatnění se, než to, co k povinné školní docházce patří. Takže za sebe – nechtěla bych zpátky do školy ani za nic. Jsem ráda za to, co mám teď… A pak taky…vzala jsem si svého učitele (ale ze střední!;-), takže…:-)))

před 4264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

… cikán se může (resp. řekl bych přímo musí) psát s malým c, to není žádný rasizmus. Bílej taky nenapíšeš Bílej ;{)>

před 4263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Máš recht. 😉

před 4261 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek