Avatar uživatele
Pokročilý

Vrátili by jste se do školy, kdybyste mohli?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jedině s pochodní v ruce.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ke spolužákům v ŽÁDNÉM případě, ale pro zopakování, doplnění a rozšíření vědomostí ANO.

Jen mě vadí, že kvůli svému zdravotnímu stavu nemůžu vystudovat vysokou školu, aby se o mě zaměstnavatelé přetahovali.

Jen střední škola s maturitou a navíc s odřenýma ušima a invalidním důchodem na zaměstnavatele nezapůsobím.


Avatar uživatele
Zlatý

Ani náhodou. Mám radost, že už ze mě nikdo nedělá blbce a že když už musím z pracovních důvodů ponocovat, je to kvůli něčemu, co mě aspoň trochu baví. Ponocování nad učebnicemi zábavné nebylo.


Avatar uživatele
Zlatý

Jasně, to si piš a jak ráda .


Avatar uživatele

Tak sice se nelze vrátit v čase, ale do školních let se vracím často. Zatím jsou ještě prázdniny, tak si od ní odpočívám.
Doplňuji:
Tak mě škola naučila hlavně číst a psát. Pamatuji si z ní pouze velmi málo a hlavně z oblíbených předmětů. Nebavilo mě se učit, což bylo dost znát na známkách. Tak se učím v dospělosti, ale pouze věci mého zájmu - nějakou fyziku nebo chemii bych stejně nikdy nepochopila.


Avatar uživatele
Zlatý

Ani omylem. Vzdělávání se mě bavilo, ale školní docházka jako taková mě zdržovala od života. Stejně jsem se nejvíc naučila v něm. Škola je jen o tom kdo z koho.
Doplňuji:
Opr.: - kdo s koho - :-)


Avatar uživatele
Zlatý

Okamžitě, a užíval si bezstarostná léta až do smrti.


Avatar uživatele
Zlatý

Už jako maminka jsem studovala dálkově, to jsem si opravdu užila, fajn dospělí lidi, učitelé nás tak nebuzerovali jako žáky na denním, navíc obor mne bavil, známky tomu odpovídaly... Takže ano, vrátila bych se, ale jen do oboru, který by mne opravdu BAVIL.


Avatar uživatele

Ve škole bylo prima, ale pokud bych se tam měla vrátit, tak jedině za podmínky, že bych měla znovu 6 roků a měla znalosti tomu odpovídající. Teď už by to nemělo ten správný efekt.
Léta školní docházky by si měli vážit žáci školy, protože tak bezstarostný život už nikdy mít nebudou.
Já už jsem naopak na starosti zvyklá a vím bezpečně, že kdybych je jeden den neměla, tak už bych byla mrtvá. Je to legrační, ale už bych si bezstarostný život nedokázala představit. Asi by mi připadal nudný a prázdný.


Avatar uživatele

Vracím se do ní téměř denně.


Avatar uživatele
Stříbrný

ano a jak ráda! do prváku na střední a užívala bych si života teenagera :D


Avatar uživatele
Zlatý

Ále docela ano, jenom v případě, že by to bylo do navazujícího magisterského oboru na první tři semestry :D
Na druhou stranu jsem ráda, že už to mám za seboou, udělala jsem si dva obory a byla to celkem makačka, ale že bych si v práci dvakrát užívala to se taky nedá říct.
Je to takové z louže pod okap.


Avatar uživatele
Stříbrný

Stačí mi,že tam chodím jako školník:-)


Avatar uživatele
Stříbrný

Určitě,zlatá školní léta,jediná starost byla něco se naučit a napsat domácí úkoly.Vzpomínky mám pěkné a klidně bych śe vrátila zpět.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Syd

bolak: A jak by k tomu chudáčci robátka přišly, že by byly bez školičky a museli by zůstat hloupý a z malých nadějných einsteinků by kvůli tobě vyrostli hloupí švejci?

Avatar uživatele
Bronzový

Syd

Damiana: Škola v žádným případě neni jen o tom, kdo s koho. Ve škole se člověk naučí spoustu užitečných věcí, ale i věcí na první pohled neužitečných, ale takových, který patřej k všeobecný vzdělanosti a rozšiřujou obzor člověka. Vědět, jak napsat kdo s koho, bych zařadila mezi ty užitečný věci.

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

já bych nesouhlasil...

masek, sůl kamenná, kalcit, fluorid, apatit, živec, křemen, topas, korund, diamant... řekni mi prosimtě, k čemu je mi tohle dobrý?

Avatar uživatele
Bronzový

Syd

Nevědět o soli, že rozpouští led a desinfikuje by bylo hloupý, zrovna tak jako nevědět o tvrdosti diamantu. To ostatní mi nic moc neříká, o tom jsme se neučili, anebo je možný, že nám to jen tak pro zajímavost řekli, že existujou, ale jmenovat je po nás rozhodně nechtěli.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

ad Syd: Čti dobře mou odpověď. Nezatracuji vzdělání, jde o to, jak na mne působila školní docházka. A ta mi věru nechybí.

Avatar uživatele
Bronzový

Syd

Takže učení jako takový schvaluješ, ale vadí ti ta škola jako instituce? Brzký vstávání a někteří spolužáci, s kterýma bych se radši nesetkávala, od těch bych se taky radši oprostila, jenže na druhou stranu: když by si děti už jako malý navykly, že se nemusej stýkat, s kým nechtěj, měly by to potom v práci anebo kdykoli v běžným životě mnohem složitější. Taky pro sociální interakce je škola důležitá. Nevim, jestli ty bys někde chodila do společnosti, kdyby nebyla škola a učilo se doma, ale já bych nevytáhla zadek z bytu, když bych nemusela. A to by mi potom na normálnosti a sociální inteligenci rozhodně nepřidalo.

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Bereš to moc globálně. Kdybych se měla vrátit do té konkrétní školy, do níž jsem chodila, nechtěla bych. Myslím základku, beru to tak, že se bavíme o dětství. Samý Cikán, učitelé tomu také moc nedali, víc než škola hrou - nepříjemná buzerace. A také jsem ráda, že jsem dospělá. V duši (a možná i chováním :-))) jsem infantilní poměrně dost, ale dětský kolektiv jako takový mi nechybí. Mám radši zodpovědnost a osamostatnění se, než to, co k povinné školní docházce patří. Takže za sebe - nechtěla bych zpátky do školy ani za nic. Jsem ráda za to, co mám teď... A pak taky...vzala jsem si svého učitele (ale ze střední!;-), takže...:-)))

Avatar uživatele
Zlatý

quentos

... cikán se může (resp. řekl bych přímo musí) psát s malým c, to není žádný rasizmus. Bílej taky nenapíšeš Bílej ;{)>

Avatar uživatele
Zlatý

Damiana

Máš recht. ;-)

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4946
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2677
Zlatý briketka10 2418
Zlatý annas 2075
Zlatý quentos 1639
Zlatý iceT 1552
Zlatý tom004 1522
Zlatý marci1 1506
Zlatý mosoj 1496

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.