Vratila jsem zdedeny dum po otci s vecnym bremenem,je to 3,5 roku,co jsem ho vratila,mam jeste sanci aby me vyplatili?

Rodinny dum a vyplaceni

Odpovědi
standa

Nezlobte se, ale vaše otázka je vytržena z kontextu, bez kterého nelze smysluplně odpovědět ☹

Abych však byl ve své odpovědi konstruktivní, tak zkusím předpokládat tento scénář:

  1. předpokládám, že jste se dříve v rámci dědického řízení stala podílovým spoluvlastníkem (patrně spolu s dalšími dědici)
  2. předpokládám, že jste následně svůj ideální vlastnický podíl k domu ´vrátila´ ostatním dědicům
  3. pokud pojem „vrátila jsem dům“ znamená, že jste svůj podíl přenechala dědicům bez jakékoli písemné dohody a bez dohody o případné ceně…, pak se lze i zpětně domáhat úhrady přiměřené kupní ceny za tento ´přenechaný´ podíl
  4. pokud však proti vám budou stát ´důkazy´ (myšleno hodnověrné svědecké výpovědi), které prokáží, že jste svůj podíl přenechala bezúplatně, tak to bude nejspíš problém… a bude záležet na úrovni důkazů a soudu, který pak důkazy bude muset rozsoudit.

p.s. ten poslední bod uvádím jako teoretickou alternativu, že nebude vůle se dohodnout a vám to bude stát „za to“ se s ostatními dědici soudit…

A nebo to bylo všechno úplně jinak…

člověk

já to vezmu lidsky,
pokud jste se zřekla dědictví,a stvrdila to podpisem ověřeným,tak už lhůta k odvolání nebo dovolání skončila,
jedině,že byste doložila,že jste to podepsala v tísni,nebo duševním rozpoložením ,nebo to podepsala pod jiným nátlakem,stačí na to svědek,který by to dosvědčil,ale vy musíte dát soudní návrh na rozhodnutí,raději advokátem