Gabika575

Vrátia mi peniaze v daňovom priznaní?

Ahojte. Pracujem tento rok na DOPČ (študent) , čiže mi stŕhajú časť výplaty na sociální a zdravotní pojištění každý mesiac … Keď si o rok podám daňové priznanie, vrátia mi niečo ? :D Ďakujem. :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Je to možné.
Přeplatek daně lze vrátit maximálně do výše odvedených záloh.
Sociální a zdravotní pojištění se nevrací.

Situaci můžete řešit daňovým přiznáním,
nebo můžete požádat zaměstnavatele
o roční zúčtování daně z příjmu.

Další odpovědi
Banán88

odpoved naleznete zde, konkretne minuty 7:57 az 8:14 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=iCXn-FFOi2c

Pepa25

Zjednodušeně bude záležet, jakou část roku budete mít příjem a jak bude velký ve vztahu ke slevám. Jediná úspora IMHO totiž může vzniknout z toho, že v měsíčním vyúčtování máte jen měsíční slevy na dani, zatímco v ročním zúčtování (nebo daň. přiznání) si můžete odečíst roční slevu, i za měsíce bez příjmu.

P.S. Pokud máte podepsané prohlášení a uplatňujete slevu na studenta, tak do cca 12 tis. měsíčního příjmu vůbec neplatíte zálohy na daň z příjmu, takže nemusíte řešit, jestli vám něco vrátí, ale to byste se asi neptala 😉