Lukáš Ondriš

Vrátí se po operačním odstranění cholestoatomu sluch do normálu?

Nejlepší odpověď
brillant

Fundovanou odpověď dá jen lékař.

Další odpovědi
ivzez

To Vám podle mne předem neřekne ani lékař.

mosoj

http://zdravi­.e15.cz/clanek/pri­loha-lekarske-listy/faktory-zhorsujici-uspesnost-chirurgicke-lecby-cholesteatomu-170866
Doplňuji:
viz.
Pro úspěšnou léčbu cholesteatomu a minimalizaci rizika opakovaného nálezu je nutné jeho důkladné odstranění a sanace středoušní infekce. Vzhledem k jeho charakteru není při jeho odstraňování vhodný kompromis mezi snahou o zachování funkce a dostatečnou radikalitou výkonu.