Vrátí mi provozovatel osobní dopravy předplacené jízdné?

Když nesplnil dopravní podmínku, tedy nepřepravil mě z místa A do místa B, protože je štrajk a já si jízdenku zaplatil (měsíčník)?

Odpovědi
anonym

obavam se ze vam jako cestujicimu prepravni podminky nic negarantuji, spis vam jen narizuji a zakazuji. Ale pokud vas kvuli stavce dopravce neprepravi hadam ze z toho pro dopravce vuci vam neplyne absolutne zadna povinost … a vraceni jizdneho uz vubec ne, to maji jiste velmi dobre osetrene ,kdyz maji tu moznost dukladne sepisovat dokument ktery vy si ani neprectete a souhlasite s nim pouhym nastoupenim do dopravniho prostredku 🙂 …

led

Zaplatili ste si paušálne za prepravu za určité obdobie. Nikoho nezaujíma, koľko ste v skutočnosti precestovali. Či menej, alebo viac v dané obdobie. Žiadny dopravný podnik vám nevráti peniaze za neprejazdené cestovanie. Žiaľ to isté platí aj v prípade Dňa bezplatného cestovania, aj na tom DP zarábajú na paušáloch. „Raz ste zaplati a basta! Je to vaša vec, ak necestujete…“ názor DP. Preštudujte si Prepravný poriadok.