Terryle

Vrahem je zahradník – proč?

Zajímalo by mě, kde se vzalo klasické detektivkové klišé, že vrahem je zahradník? Pochází to z nějaké konkrétní knížky nebo od konkrétního autora, nebo to je jen narážka na situace, kdy si autor zjednoduší práci a udělá vrahem nedůležitou postavu (na kterou čtenář obvykle nemůže přijít logicky)?
Doplňuji:
Ad HANSI: Dík moc, přesně o to mi šlo – jestli to je z něčeho konkrétního. Fajn, aspoň tohle vím… a teď můžu pátrat, jaká povídka přesně to byla :)

Nejlepší odpověď
verka

To se říká právě proto, že zahradník je nenápadný. A v detektivkách je vrah většinou ten nenápadný.

Další odpovědi
anonym

Je to podle jedné povídky. Už neznám její název ani autora, ale zahradník se prozradil tím, že při výslechu znal způsob, jakým byl jeho pán zavražděn.

atriplex

Zahradník je osoba, která se v příběhu jen mihne a proto je nejméně nápadná. A dobrá detektivka se pozná podle toho, že při pozorném čtení je možno odhalit pachatele.

Gollumek.88

protože začíná na poslední písmenko abecedy :)