geralt

Vrací mi daně stát nebo bývalý zaměstnavatel?

Nejlepší odpověď
ivzez

Přeplatek daně vrací stát.
A to i v případě, že zaměstnanec požádá zaměstnavatele
o roční zúčtování daně (RZD) z příjmu.

Liší se jenom forma vrácení.
V případě RZD stát vrátí přeplatek prostřednictvím zaměstnavatele.
Zaměstnavatel vyplatí přeplatky a o stejnou částku sníží odvod daně.

V případě daňového přiznání přeplatek zašle FÚ.

Další odpovědi
JájsemRaibek

V případě, že máš přeplatek na dani, vrací ti daně avšak jen do výše daňové povinnosti ten, kterého jsi při ročním zúčtování daně požádal.

  1. Můžeš požádat zaměstnavatele o zúčtování daně a o výplatu přeplatku na dani.
  2. Podáš si daňové přiznání a požádáš o vrácení přeplaku příslušný finanční úřad.

Dochy

Finančně stát (resp. FU), fakticky je prostředníkem pro většinu zaměstnanců zaměstnavatel, který to vyřídí.

Luhovor

jak jde o daně, vždy stát, zálohy na daň z příjmu v případě zaměstnaneckého poměru skrz zaměstnance státu a v případě živnosti napřímo. jak jde o daně, raději si jako živnostník nech poradit od odborníků. my www.prazskekan­celare.com, máme daňového poradce a jsme v klidu, že máme vše v pořádku. drž se