Ankafanka

Vrací ve hře prší červená sedmička do hry po červeném esu?

Jedna se o hru prší. Chtěli bychom poradit a moc děkujeme za rady a odpovědi.

Nejlepší odpověď
Alesh

Záleží na verzi pravidel. Někdo toto hraje, jiný ne, záleží na vás jak se dohodnete. Mně osobně toto pravidlo přijde jako přehnané, já bych ho tedy neuplatňoval.

Další odpovědi
aliendrone

Takové pravidlo neznám, ale všechno je na dohodě. Pokud se tak hráči domluví…
Já třeba na nějaké „vracení do hry“ nehraji, pokud v případě hry 2 hráčů je neseno jako poslední karta eso, tak hra končí. (někdo hraje, že hráč musí „dolíznout“). Každopádně obvykle pokud je poslední karta sedmiíčka, tak si prohrávající „nedolízne“, ale i to platí jak kde.

Hufnágl

Po esu se stojí, ale následující ob hráč může použít 7 stejné barvy.