Avatar uživatele
chullicr

Vrácení zpět automobilu, co s tím?

Známému jsem zapůjčil před rokem do užívání automobil. Nyní požaduji vrátit automobil zpět. Smlouva o užívání automobilu už skončila. Během doby byla provedena oprava automobilu. Objednatelem opravy jsem nebyl já, nýbrž Známý. Doposud není zaplaceno a opravna zadržuje automobil na zaklade zadrzovaciho práva podle Obcanskeho zakoniku. Muze skutečně opravna zadržovat moje auto, když já jsem nebyl objednatelem ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4842 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

Ja si myslim ze ne.Opravna si chrani svoje penize.Budete se muset zrejme obratit na policii at vam auto vydaji-opravna bude nasledne chtit penize po znamem.Otazka je tato: dal jste souhlas(pisemny) znamemu aby nechal opravit auto nebo nechal auto opravit potaji z vlastni vule aniz byste Vy o tom vedel?

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chullicr

Písemný souhlas jsem mu nedal. Povinnost jeho byla nechat auto opravit, kdyz auto uziva, platit veskere vylohy souvisejici s pouzivanim. O tom, ze to necha opravit jsem vedel, protoze mne to rikal. Ale nevedel jsem, ze to nebude platit.

před 4841 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chullicr

Písemný souhlas jsem mu nedal. Povinnost jeho byla nechat auto opravit, kdyz auto uziva, platit veskere vylohy souvisejici s pouzivanim. O tom, ze to necha opravit jsem vedel, protoze mne to rikal. Ale nevedel jsem, ze to nebude platit.

před 4841 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek