vrácení výživného

Dobrý den.Chtěl jsem se jen zeptat,platil jsem 12 roků na dceru o které jsem tušil,že není moje.Nijak mi nebylo umožněno dokázat, že je to tak a bývalá manželka si stále bezostyšně zvyšovala výživné. Když dcera dospěla. udělali jsme si DNA test a potvrdilo se, že jsem měl pravdu. Mám právo žádat vrácení alesponˇčásti výživného? Děkuji za odpověd

Nejlepší odpověď
standa

…obávám se, že zmiňovaná žaloba na biologického otce nebude mít šanci na úspěch.

Další odpovědi
Džanička

Pokud jste uznal na dceru otcovství,tak vám nikdo výživné nevrátí,i když zjistíte že dcera není vaše.Můj bratr má stejný problém,má syna který není jeho a alimenty platit musí,bez možnosti zpětného vrácení,aspoň takto nám to u soudu řekly.

atriplex

V zákoně je výslovně uvedeno, že „spotřebované výživné se nevrací“. Jedniná možnost je vyzvat pravého otce o uhrazení vašeho výživného. Pokud na to nebude reagovat, tak jedině žaloba na pravého otce.