Vrácení ŘP

Dobrý den,
chtěla bych požádat o vyjasnění níže uvedeného dotazu, abych neprovedla zybtečnou hloupost. V roce 2007 mi Magistrát zabavil ŘP za řízení pod vlivem alkoholu, bylo toto řešeno jako přestupek na 8 měsíců. V této době jsem ale opět řídila a byla odsouzena na 3 měsíce (podmínka 2 roky) a zákazem řízení na 2,5 roku. Tento trest vyprší v březnu/2010. Nežádala jsem o vrácení, protože by to nemělo ani smysl, ale zajímalo by mne, zdali se tyto dva tresty sčítají?? Pokud toto v prvním případě bylo řešeno zákazem a pokutou Magistrátem a ve druhém případě soudem.Předem děkuji za odpověď
Hezký den

Nejlepší odpověď
standa

Protože vám byly uděleny dva (sice) stejné tresty zákazu řízení, ale v rámci ODLIŠNÝCH řízení*), pak tyto tresty ´běží´ vedle sebe a nesčítají se.

Takže hajdy na přezkoušení a pak si zajděte na magistrát pro ŘP.

*)
Sčítají se jen tresty, které byly uloženy ve stejném typu řízení, tedy buď ve SPRÁVNÍM nebo v TRESTNÍM. Pokud byl jeden trest uložen ve správním a druhý v trestním, tak běží oba tresty zároveň vedle sebe.