Vrácení pronajatého bytu

Dobrý den,mohla bych se zeptat teď 31.března nám končí výpověď bytu.Veškeré věci již máme vystěhované,včera jsem byt uklidila.Paní majitelka nám se svojí dcerou začaly dělat problémy a tak bych je již nechtěla potkat mohu jím předat byt jinou formou než osobně?Myslela jsem si třeba byt nafotit i s datumem a hodinou a poslat jim klíče poštou.

Nejlepší odpověď
kropitko

Někoho pověřte,dejte mu plnou moc a ať si ten dotyčný pro jistotu vezme sebou nějakého nezaujatého svědka.

Další odpovědi
standa

Varianta zmocnění není špatná, ale má nevýhodu v tom, že majitel by teoreticky mohl dělat problém v tom, že „plnou moc“ neuznává (byť na to nemá žádné právo – ale stát se to může) a zmocněnec tak bude v situaci, kterou nebude umět třeba správně vyhodnotit…

Proto doporučuji:

  • oprostit se od případných invektiv ze strany majitele
  • předání bytu se osobně zúčastnit, ale jen pouze v pasivni roli
  • na žádné majitelovi komentáře či výtky nereagovat…, nenechat se vyprovokovat
  • nechat si podepsat jen jednoduchý papír, že dne XY byl byt předán:
  1. bez připomínek
  2. s připomínkami
  • pokud budou ze strany majitele připomínky, tak je bez mrknutí oka rukou zapište na ten ´předávací´ papír a v danou chvíli NIC neřešte
  • nezapomeňte sepsat stavy měřidel energiií

Věřím, že těch 10 min. ´přežijete´ a budete mít klid.

Ještě doporučuji, abyste k předání přišla s třetí osobou (např. rodinný příslušník) a možná bude vhodné, aby v tom ´předávacím´ papíru bylo uvedeno i jméno této třetí osoby, jako svědka předávacího aktu.

Pokud si pak nebudete vědět rady s případnými připomínkami, které vám majitel při přebírání sdělí, a které budou uvedeny v tom předávacím papíru, tak se pak ozvěte ještě jednou a nějak vám poradíme co dál…