Vraceni penez za zbozi -jak se dá postupovat?

Dobry den,jak ma postupovat prodavac kdyz si zakaznik zakoupi zbozi,nausnice a retizek pri placeni se zepta jestli se da zbozi vymenit kdyby nesedelo,prodavac odpovi zbozi se da vymenit za neco jineho v hodnote jiz zakoupeneho zbozi.druhy den prijde zakaznik zbozi vratit(ze se mu nehodi)a pozaduje vraceni penez.prodavac samozrejme penize vratit nechce jen vymenu zbozi.jak spravne postupovat?dekuji

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano, obchodníka není povinnost vracet peníze, za již zakoupené zboží, výměnu může nabídnout za nepoškozené, nenošené a nepoužité zboží. Ve stejné hodnotě, nebo vyšší+doplatek.

Další odpovědi
GangstaHelper

Povinnost na vrácení peněz nemá. Ani se k tomu slovně nepřislíbil (výměna, ne vrácení peněz).