Vraceni penez-odstoupeni od smlouvy???

Dobry den,diky za vcerejsi odpovedi a jeste bych se chtela zeptat jak je to,jak jsem jiz vcera psala ohledne vraceni penez za zbozi..co kdyby zakaznik rekl ze chce odstoupit od smlouvi,plati to i v tomhle pripade??(jedna se o sperky) a prodavac je povinen vratit penize??nebo opet jen vymena za jinne zbozi?dekuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odstoupit od smlouvy pokud není obchod uzavřen na dálku n e m ů ž e!
Pokud je na výrobku závada, musí podat reklamaci. je na vás jestli zboží vyměníte nebo pošlete do opravy. Postup by byl takový, že pošlete do opravy. Pokud trvá déle jak 30 dní, může žádat vrácení peněz. Po opravě pokud se projeví stejná závada znovu, opět jde do opravy. Pokud se závada vyskytne do třetice, má nárok na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Do té doby je to jen na vás.
Pokud chcete vyjít vstříc, můžete vrátit peníze hned nebo vyměnit za jiný výrobek, ale je to jen na vás.

Další odpovědi
GangstaHelper

Odstoupit od smlouvy bez udání důvodu se dá jen při nákupu přes internet. Lhůta je 14 dní.