Tereska93

Může nájem bytu ukončit vrácení klíčů?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně podnájmu. Měly jsme se s kamarádkou stěhovat do nového bytu, klíče máme od 1.5,ale smlouvu (ani předběžnou) jsme zatím žádnou nepodepsaly. Vyskytly se nám ale nečekané problémy, které nám znemožňují se do nového bytu nastěhovat. Ani jednou jsme tam nebyly, můžeme majitelce odevzdat klíče a odejít nebo musíme platit za květen (po dobu co jsme měly klíče)? Děkuji za odpověď Vrbová

Odpovědi
gecco

Těžko takto poradit – když neznáme žádná fakta…
😉
Podle mého názoru jste s majitelkou smlouvu uzavřely (i když nepodepsaly – smlouva oplatí i v ústní podobě) a od 1. 5. byt blokujete.
Takže – měly byste se s majitelkou dohodnout na ukončení smlouvy a aspoň nájemné za květen jí uhradit (dále podle dohody).