Klarisa

Vrácení daní

kolik, mi můžou vrátit na daních za 10 měsíců,když jsem vydělala jen 3 tisíce měsíčně,zatím jsem nic nedostala a daňové přiznání dala,tak nevím jestli vůbec něco dostanu,ale mám 3 děti a jsem samoživitelka.

Odpovědi
standa

Obávám se, že nedostane od FÚ nic, protože :

  1. ZÁLOHU NA DAŇ jste nejspíš neplatila žádnou *) …váš příjem je tak nízký, že případná daň bude nižší než odčitatelná položka 2.070 Kč
  2. DAŇOVÝ BONUS (sleva na děti) si nemůžete uplatnit, protože není splněna podmínka minimálního příjmu za rok a to 6*8.000 Kč

*) teoreticky mohla nastat situace, že jste u zaměstnavatele nepodepsala ´růžové´ prohlášení a zaměstnavatel neuplatnil zmiňovanou slevu 2.070 Kč, takže vám daň byla srážena… ale tyto informace máte černé na bílém na „potvrzení od zaměstnavatele o příjmech“, které jste musela předložit spolu s daň.přiznáním na FÚ