lukas.zmizik

vozili vas rodice do skoly autem?

tato otazka mne napadla v souvislosti s dnesni stavkou ucitelu, kdyz v radiu rikali, ze rodice budou mit problemy v zamestnani, protoze prijdou pozdeji, aby mohli odvezt deti do skoly

Nejlepší odpověď
anonym

Nenarodila jsem se se stribrnou lzickou v puse a ani to auto nebylo. ☹
A kdyz jsem si koupila ja prvni auto, asi pred 25 lety, tak se mamina neumela ani pripoutat. Vubec na to nebyla zvykla. A to me i rozlitostnelo. ☹ -iv-

Další odpovědi
tom004

Co měli dělat,když jim ranní autobusy odjeli.Ten důvod nemusí být jenom proto,že mají movité rodiče.Těch obyčejných důvodů může být víc.Ale za mého mládí jsme občas měli štěstí,že když se museli naše koně okovat,mohli jsme je použít jako dopravní prostředek.To byla paráda.Kovárna byla za školou přes ulici.

Jikra

No to ani náhodou.Já když začal chodit do první třídy tak aut bylo tak pomálu že když se osobák objevil na návsi tak se seběhla celá vesnice a jen na něj zírala.(r.1954)

hanulka11

my jsme auto neměli tak,že jen „pěškobusem“

aramah

No mě ne naši auto neměli.
Ale já děti vozila,jinak by chudinky museli vstávat kolem šesté ranní.

led

Nie, po ceste sa vtedy dalo chodiť aj peši.

WeeBear

Ani mě nevozili (a nevozí), základku jsem měla kousíček a střední mám cca 20min. rychlejší chůze, takže to ani není třeba.

Drap

Ne

anonym

Sám jsem chodil pěšky od MŠ, přes ZDŠ až do průmyslovky a po maturitu.
Zato obě dcery jsem vozil do výběrové fakultní jazykovky firemním autem a pak ještě i na gympl.
P.S. Jak píše tom, za našeho dětství měl auto tak leda pan doktor a to ještě s ním jezdil za pacienty.
Doplňuji:
Malé doplnění, rozhodně jsem nehodlal děti rozmazlovat, většinou jsem je naložil při cestě do práce. Ale daleko vážnější důvod byl, že při cestě autobusem s přestupem, byly dcery několikrát okradeny v podchodu a dokonce při nastupování do autobusu, mladistvými romskými delikventy, kteří díky věku a neschopnosti policie zůstávali nepotrestatelnými.

lexx

Ne, v 8.00h. již měli rodičové odpracované 2 hodiny směny. Chodil jsem pěšky ačkoli autobusy existovaly, šetřilo se.

terry

Ne.
Chodila jsem pěšky, pak, když jsem přešla do jiné školy MHD.
Pokud mám informace, tak nevím o žádném místě, kam by nejezdil bus, vlak a MHD.
Možná, že ano, ale to jsou výjimky.

venkovan

Občas pracuji okolo v blízkosti škol. Řekl bych, že není od věci když rodiče při cestě do práce dítě dovezou, ale děs je, když máma která je doma třeba na mateřské děti do a ze školy vozí. Ty děti přicházejí o možnost pohybu, který jim zoufale schází.
Jinak do školy jsem chodil cca 3,5 km, ze školy zpravidla o nějaký ten kilometr dál – podle toho co bylo zrovna s kamarády potřeba za rošťárny vyřešit.
Popravdě – nebylo to od věci. Dneska děti raději čekají půl hodiny na zastávce než aby tu vzdálenost domu došly po svých.
A mimochodem – jak se člověk při takové cestě vysmrdí když jsou střeva po celodenním sezení ve škole zmačkané.

MILAN1961

Moji prarodiče chodily pěšky,rodiče chodily pěšky a já pokračuji v rodinné tradici,v dnešní době a auto kde na to lidi berete.......