bolak

Vondrouš – Co by kdyby…

Co by se stalo kdyby Vondrouše ochranka sejmula do hlavy a pak se ukázalo že to teda nebyla opravdová bouchačka…

Byl by z toho taky skandál? Ochranka by taky odstoupila? Jak by se v tomhle případě postupovalo?

Nejlepší odpověď
venkovan

Těžko říci – naše země je jaksi v mnohých věcech velmi zmatená.
Nicméně vznikly by dvě strany názorů na takové jednání ochranky.
jedna by jí dávala medaile, protože chránila představitele státu.
Druhá by silně kritizovala, že ochranka nevyčkala, neověřila si, že to není skutečná zbraň.
Ale víc bych vsadil, že většina normální společnosti by se přiklonila k medailím za rychlý zákrok.

Další odpovědi
huxa

rozhodně by nesklidili posměch, jako teď… v americe by byli pochváleni a vyznamenáni presidentem, tady asi by mohli dostat podmínku… Ale od toho ochranka je, aby chránila presidenta všemi dostupnými prostředky, hlavně, když na něj někdo máchá s pistolí (byť neni skutečná), ne?

Damiana

Nebylo by se čemu divit, kdyby ho sejmuli – to by měl být klasický „postup“ při ochraně hlavy státu před atentátníkem. V USA by se to stalo a nikdo by to neřešil. To, že by se zjistilo, že měl pistolku na kapslíky by v tomto případě navíc potvrdilo jen duševně vyšinutého člověka, šílence, který byl zlikvidován právem – útočil na prezidenta. V naší, pseudohumanistické zemi se do toho zapojí švejkovství plus odsuzování, moralizování všeho a všech – že pak vlastně ani nikdo neví co je dobře, jak by se vlastně mělo postupovat a pak není divu, že si takovéto „výstřelky“ mohou podobní Vondroušové dovolit. Souhlasím s venkovanem – nakonec, až by se lidé vyštěkali, by to ale dopadlo tak, že ochranka jednala podle svých povinností.

KdoSiOdJinud

jak by to dopadlo u nás v ČR těžko říci, dle mého názoru by na to měla ochranka plné právo a za sebe bych neřekl ani ň :)

Jinak názoru toho pána dokazují, že v našem státě není něco v pořádku – co se stane když zaženeme lva do rohu?