Volíte milosrdnou lež nebo krutou pravdu!

Nejlepší odpověď
hanny 2

Jak kdy,ale v zásadních věcech krutou pravdu.

Další odpovědi
anonym

Pravda může být jen jedna a je objektivní.
Jen naše vnímání může mít emotivní dopad.
Pokud by mohla plná pravda zranit, lze ji podat šetrně nebo částečně.
V anglosaském světě sdělují lékaři i pacientovi na rovinu jeho zdravotní stav a oni to tak berou, nestojí o obelhávání, byl by jen odklad reality. Respektují tím nezadatelné právo pacienta na kompletní a nezkreslené informace.
U nás ani nemůžeme nahlédnout do vlastní zdravotní karty a doktoři všelijak balamutí, aby pak pacient po iluzích zažil šok.
V případě např. nevěry manželky našeho kamaráda, je lépe mlčet než lhát.

tom004

Když musím,volím pravdu.Milosrdná lež,se mi jednou velice nepříjemně vrátila.Málem,jsem přišel o KAMARÁDA.

kosaaaak

Když nechci tomu člověku ublížit a vím že by pravda ani jednomu z nás neprospěla, volím milosrdnou lež. Pokud ale té osobě ublížit chci, volím krutou pravdu, a když je ta možnost, tak někdy i krutou lež.

led

Realita je krutá, som zástancom reálnej pravdy.

hornik.

Nic z toho nemohu volit. Chorvatsky volit znamená mít rád a milosrdná lež od bezcitných kriminálníků
„My ti neublížíme, pustíme tě …“
nebo
„Píchnu tě hned“
nejde jen tak volit, tak si vyber.

///tom004@
Kamarád by měl vždy říkat tu krutou pravdu. Na milosrdnou lež je lepší počkat až v zimním věku v nemocnici. Ne za života.