Avatar uživatele
Retko

Vojensky čas

Nevim co to znamena, a nikde o tom nic neni. Neslyseli jste o tom neco, nebo nevite co to je??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 5025 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
inspektorcz

Vojenský čas je čas počítaný vojenskou terminologií. Jedná se zpravidla o počítání času před důležitou vojenskou operací.

Nejznámější je například terminologie DEN D, HODINA H, MINUTA M.

U přesnější definice se používá D mínus1, D mínus2, D minus3. To znamená jeden den do začátku, dva dny do začátku, atd…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

24-hodinové hodiny jsou sjezd udržování času ve kterém den běží z půlnoci k půlnoci a je rozdělen do 24 hodin, počítaný od 0 k 23. Tento systém je nejvíce obyčejně použitý časový zápis na světě dnes. 12-hodiny hodiny jsou, nicméně, ještě dominantní v hrsti zemí, zvláště Spojené státy, Kanada a Austrálie. 24-hour zápis je také populárně odkazoval se na jako vojenský čas nebo astronomický čas v USA a Kanada, a v Austrálii. V některých částech světa, to je nazýváno časem železnice. To je také zápis mezinárodní úrovně času. V praxi medicíny, 24-hodinové hodiny jsou obecně používány v dokumentaci péče, zatímco to zamezí nějaké dvojznačnosti jak k čemu časové události se staly v pacientovi je lékařská historie.

Popis
Denní doba je zapsána 24-hour zápis ve formě hh: mm (například 01:23) nebo hh: mm: ss (například, 01:23: 45), kde hh (00 k 23) je desetinné číslo celých hodin, které prošly od půlnoci, mm (00 k 59) je množství plných minut, které prošly od poslední celé hodiny a ss (00 k 59) je množství sekund od poslední plné minuty. V případě sekundy skoku, hodnota ss může rozšířit se do 60. Nula na začátku je přidána pro čísla pod 10. Tato nula je nepovinná pro hodiny, ale velmi běžně používaný, obzvláště v aplikacích počítače, kde mnoho specifikací vyžaduje to (například, ISO 8601). Kde subsecond rozhodnutí je vyžadováno, sekundy mohou být desetinný zlomek, to je, nepatrná část následuje tečku desetiny nebo čárku, jak v 01:23: 45.678. Nejvíce obyčejně použitý oddělovací symbol mezi hodinami, minutami a sekundami je dvojtečka, který je také symbol používaný v ISO 8601. V minulosti, některé evropské země používaly tečku v spojení jako oddělovač, ale nejvíce národní normy na zápisu času mají od té doby been se změnil na dvojtečku mezinárodní úrovně. V některých kontextech (např., americká armáda, některé protokoly počítače), žádný oddělovač je používán (např., 2359) a v některých jurisdikcích (Francie a Quebek) dopis h (pro “heure”) je používán když signalizuje hodiny a minuty jen (18h45).

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek