Vojenske opevneni Hanicka

tusim ze bylo nejsilnejsi opevneni proti nemcum,byl tam nekdo z vas,je to pristupne?Jak to dlouho asi staveli?Asi by to stalo za to navstivit,udelam si vylet-moc me to zajima.Diky napiste mi vlastni nazor.

Nejlepší odpověď
annas

Na tomto místě jsem nebyla, ale našla jsem Vám otvírací dobu.
Vojenské opevnění Hanička se nachází nedaleko Rokytnice v Orlických horách. Objekty tvrze patří k nejzachovalejším v republice. V poválečné době byla Hanička přebudovávána na atomový kryt a je vybavena příslušnou moderní technikou.
Otevírací doba
•Květen až červen – Sobota 9.30–15.00, Neděle a státek 9.30–14.00
•Červen – Úterý až pátek v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00
•Červenec až srpen – Pondělí až pátek 9.30–17.00
•Září až říjen – Sobota 9.30–15.00, Neděle a státek 9.30–14.00
•PONDĚLÍ – ZAVŘENO ( MIMO STÁTNÍCH SVÁTKŮ)
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­koslovensk%C3%A9_o­pevn%C4%9Bn%C3%­AD

Na této stránce je rozsáhlejší článek o etapách budování opevnění. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C4%8Ces­koslovensk%C3%A9_o­pevn%C4%9Bn%C3%­AD

Další odpovědi
Miroslavst

Byl jsem tam a rovnou ti řeknu, že tedy nic moc. to už je lepší opevnění Bouda. Ta je nějaký 2–3 km s kopce pod Suchým vrchem. Na Suchák se dá vyjet autem, pak už jen pěšky.
Hanička je sice rozsáhlý komplex, ale moderní. Na zemi plechy po kterých se jde a není slyšet průvodce.