kamila44444

vojenská škola?

Když bych chtěla být MARIŇÁKEM, nebo nějakým tím „vojákem“ co jezdí na ty služby do Iráku nebo Afghánistánu, co všechno bych pro to musela udělat a na jakou školu? Na vojenskou? Prosím poraďte! Děkuji
Doplňuji:
Takže abych jezdila na nějaké mise do Iráku atd. tak bych musela na školu přímo pro mariňáky? U nás nic takového není?

Nejlepší odpověď
Drap

Vojenmská škola je opravdu ta pravá na mise. Pokud by jsi tam však chtěla jet jako mariňák, tak by jsi se musela přestěhovat. V této republice by to nešlo.
Doplňuji:
Na mise nejezdí jenom mariňáci. Jezdí tam vojáci všech profesí. Mariňák je námořník a naše armáda námořnictvo nemá.

Další odpovědi
klob1

Jde o to jestli pak projdeš testy?Kamarád to vše má,jenže to nehledal u nás,ale přímo v USA..jinak sousedka je u armády..nebo máš možnost jít do Francie a tam se nechat naverbovat do cizineckých legií..
jinak vojenská Vyškov.
také záleží proč tam skutečně chceš jít a kam se dostat..prootže ČR armáda,je jen pucflek,ne přímo mise.To je jen Amigo hou..
jinak přesně jak píši tu v odpovědích Marines je jen na lodích.
Bacha skutečná válka není hra na počítači,ikdyž ČR není přímo ve válkách!Zažít skutečný poplach naživo je něco jiného nežli si jen hrát na něj..Pkud chceš ozkusit co je to,tak to dělají ve cvičení v Rusku,tam jedou naostro..se vším všudy,u nás se to jen tak simuluje..No mě stačili vidět hrůzy z válek a není to pěkná podívaná..Nebo vidět co dovede válka s lidmi udělat..nebo ozkusit si plynovku,ikdyž v simulaci s maskou..Min musíš dokázat zrychlený přesun v plné polní v masce u nás to je 5km a pěkně hnusným terénem,pak se zakopat nejlépe v zimě a mrazu,nebo v blátě nebo v horku v té masce..a i to je moc málo na to,aby byl správný voják připraven..něco je hra něco jiného pak skutečnost..Dokážeš trpět v násilí?Moc psychicky vyčerpávající­.kamarád byl přímo u těch Amíků a něco v Perském zálivu bylo,protože vždy procházel,takže jezdil na mise,jenže po už ne.Hnus tam byl..životně závadný..
Nejdříve ,musíš znát svůj cíl a potom pak správně postupovat,aby jsi docílila toho co chceš.

anonym

Za mariňáka se dnes považuje spíš příslušník USMC než námořník.