Ondrisek

Vodovodní přípojka na vesnici?

Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, zda nevíte, jestli se platí něco za navedení vodovodní přípojky do domu. Máme studnu, ale není voda a nemůžeme ani prát ani vařit, prozatím to řešíme 5l barely s vodou. Lidé na hlavní cestě v naší vesnici mají přípojku a zdarma, avšak my jsme o 100m dál a ještě z kopce do kopce. Jedná se o vesnici Lubno u Frýdlantu nad Ostravicí. Je to zdarma, anebo placené? Děkuji

Nejlepší odpověď
jmhad

Tady ti asi nikdo neodpoví. Proč se rovnou nezeptat na obecním úřadu, protože u každého je to jinak. Zpravidla hlavní řad zaplatí obec v rámci nějaké dotace a přípojky přes svůj pozemek si platí uživatel. Ve tvém případě to bude asi již nad rámec původního projektu a budeš si to muset vše zaplatit sám. Ale to je jen můj dojem, rozhoduje ctěné obecní zastupitelstvo a tam může být jiný názor.

Další odpovědi
Drap

U každé obce a u každého správce se to může částečně lišit. Přesné informace se dozvíš na místním obecním úřadě.

anonym

pokud by šlo jen o přípojku pro váš dům, tak rozhodně nebude zadarmo a už ne vůbec rychle. pokud by bylo více odběratelů, tak by to výhledově vyřešil obecní úřad. pokud je připojení v rámci komplexního budování vodovodu, tak je to v pohodě, ale za následné připojení před domem se platí řádově desetitisíce. zadarmo to nikdo dělat nebude (kopání, průrazy pod silnicí, napojení, materiál)

ReHu

To záleží na vedení obce. Nevíme, kdy a jak u vás rozvody vody dělali.
Zeptej se starosty.