Avatar uživatele
Deli

Vodovodní baterie v potravinářství – bezdotykové – musí být všude?

Myslím tím, že když mám v provozovně dřez na mytí ovoce, druhý na mytí nádobí a ještě umyvadlo na mytí rukou, zda musím mít bezdotykovou baterii nejen u dřezů, ale i umyvadla?

A nevíte, kde je lacino sehnat?
Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Kerberus, hanulka11 před 4552 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Pracovala jsem ještě nedávno ve školní kuchyni, neměli jsme bezdotykové baterie vůbec, vlastně jen jednu na jednom umyvadle, které ale nikdo nepoužíval, voda se pouštěla pákou, která se ale neovládala rukou. Takže takovou tu klasickou /nejspíš drahou/ bezdotykovou baterii, co reaguje na ruku v určitém místě, tu jsme tam neměli vůbec. A byla to provozovna, která prochází při kontrole hygieny na jedničku.
Navíc mohu říct ještě zkušenost ze školení o hygieně, kde se školitel tohoto tématu dotkl a dle jeho slov se kolem bezdotykových baterií dělal jeden čas jen zbytečný humbuk, protože nakonec se od nich upustilo. Jsem si jistá, že tato školní jídelna /čítá několik provozoven/ v tomto směru žádné zákony neporušuje, hygiena tam byla dodržována úzkostlivě. Ostatně, jak říkám, návštěvu z hygieny jsem tam zažila osobně, tak vím jistě, že bylo vše v pořádku.
Jsem tedy přesvědčená, že bezdotykové baterie v podobné provozovně nepotřebujete.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Toto vše upřesní hygiena. U každé hygieny jsou i požadavky různé. Záležíé na tom, jak si vykládají či nevykládají zákon. Bránit se nějak místní hygieně nemá smysl, mají dostatek pák, jak člověka narovnat.
Příliš levné baterie se většinou poměrně brzy pokazí. Kupovat příliš levné se nevyplácí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Taky bych laciné nekupovala , levná věc je vždy drahá…za chvíli musíš koupit novou a s tím zda musí být všude nespolehej kdo ti co poradí, přijde nějaký šťoural z hygieny a bude stejně chtít něco jiného. Ať ti řeknou přímo na vaší HS jaké mají požadavky…aspoň já bych to tak udělala, protože ty si to vybavíš a co když to nebude dle nich?????Zase to budeš znovu předělávat??

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek