marci1

Vodit dítě na vodítku, nebo ne?

Pomineme-li, jak vypadá dítě na vodítku, naučíme dítě reagovat na svět a jeho nástrahy? To bychom potom mohli mít děti jen doma, aby se jim náhodou něco nestalo. Jenže i doma se něco může stát. Jaký je váš názor? 🙂
https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/holcic­ka-na-voditku-visela-u-stropu-vytahu-40326192#seq_­no=6&source=hp&dop_a­b_variant=298111&dop­_req_id=sT07mgWp26Z-202006042207&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=

Nejlepší odpověď
Hlada

Jiný kraj, jiný mrav. U nás se děti vodí za ruku a ztracené v obchodech a na různých akcích se vyvolávají místním rozhlasem. Dítě na vodítku by u nás působilo kuriózně, nemyslím si ale, že je to špatný nápad.

Další odpovědi
dubraro

Je to u nás neobvyklé, ale možná to není špatný nápad. Ostatně děti v kočárku se také upínají do popruhů, aby nevypadly.

anonym

Absolutely not! Vodit dítě na vodítku je nesmysl, naopak se dítě přimkne a bude ,,svázané". Dítě má být svobodné a omezení, zodpovědnost a smysl pro ochranu tkví jinde.

Kepler

To je těžká věc. Na jedné straně snaha rodiče své dítě ochránit, na druhé straně by se dítě mělo poučit samo, ale spíše v pozdějším věku. Malé dítě je jako neřízená střela, obaloval jsem radiátory a stejně si najde způsob jak vykročit z okna na beton pod ním. Takže raději: nespustit s očí. Není to ale v lidských silách, sotva to stojí na nohou, už to sahá na sporák a tahá za ucha u hrnce s vařící polévkou, shodí na sebe umyvadlo v koupelně a další srandičky. Na základě vlastní nepříjemné zkušenosti jsem taky dal dětské pojistky do zásuvek. Nevěřila bys, jak jsem pocítil 220 V a 50Hz na sobě, když jsem do fáze umístil hřebík. Prý jsem předvedl dvoumetrový skok vyděšeného leoparda. Ale přežil jsem.

Dochy

Připadá mi to ulítlé. I když… Párkrát už mně napadlo, že by se nám to vodítko hodilo.

Drap

V našich krajích to neni zvykem, ale velká část Asie a třeba Austrálie, je zcela běžné, že sou děti na vodítku.. Tam dost dobře nejde plácnout třeba dítě přes zadek, nebo jen zvýšit hlas, okamžitě by někdo zavolal policii, ale vodit děti na vodítku je zcela běžné. Když se nad tím člověk zamyslí, tak i když to u nás zvykem neni, tak to má něco do sebe. Zvláště u dětí do tří let a v městech se silným provozem. Bezpečnost je určitě daleko lepší. Svým způsobem to může být pro dítě i pro rodiče pohodlnější, než stále dítě vláčet za ruku. A to že se stane neštěstí, stává se i z větších banalit každý den, po celém světě.

Rokio

Je to na Chocholouška. Naprosto se to protiví naší kultuře. Dítě není pes, ale lidská bytost, která má svoji důstojnost.

Rodič si musí dítě pohlídat jinak.