DIH

Vodácký kurz

Za jak dlouho budou campy na Berounce v pořádku.? Za jak dlouho bude voda hygien. nezávadná.?

Odpovědi
honza19hk

stav campů záleží na tom jako moc byly zatopeny,jak rychlůe se odstraní následky.rtaké se musí vyčistit koryto. Další vývoj také závisí na tom zda bude dále pršet atd… jelikož hlásí strážky i na příštích 14 dní,povodně se m lžou opakovat,půda je nasycená,přehrady plné a hladiny řek furt vysoko.Takže pokud jedeš na vod dej si bacha.
Kdy bude hygienicky nezávadá voda je těžké určit,záleží co do ní uniklo a v jaké množeství.Proud v řece vyčistí vodu rychleji než např v rybníce kde voda furt strojí.
Ale já ti to přesně neřeknu,zeptej se na povodí příslušné řeky,tam to budou vědět,protože budou vypracovávat kompletní zprávu o povodí a povodni jako takové,tam je i rozbor vody před povodní a po ní.