buvolík

Voda pod kolenem, co s tím?

Předem zdravím a prosím o radu…moje mamka (59) má vodu pod kolenem – minimálně už půl roku. Na pohmat je to měkké a je cítit obsah tekutiny, velikost cca 5cm. Omezuje jí to v pohybu čím dál víc. K doktorovi jí nedostanu, má silný odpor k nemocnici i k doktorům. Pokud máte radu, jak se s tím to problémem vypořád bez lékaře, za tipy budu moc ráda. S pozdravem Eva

Nejlepší odpověď
anonym

Obtíže narůstají,říká­te.Zřejmě bude nutné něco udělat,že? O prostředku,který by alternoval punkci nevím,ovšem nejsem doktor.
Buď maminku přesvědčíte,nebo ji narůstající potíže přesvědčí samy.
Kam až to může zajít,netuším.
Tohle jste ale asi nepotřebovala.Šlo by to obráceně? To je to známé o Mohamedovi a hoře. Tedy – lékař k mamince?

Další odpovědi
mosoj

Tvorba vody kdekoliv v těle není nemoc. Je to následek jiného onemocnění,nebo úrazu.
Takže honem k doktorovi. To onemocnění může být i vážné.

Pokud to voda je !!! Vypadá to spíše na backerovu cystu. Ta se vytváří pod kolenem.

gnr54

Já jsem si dávala na to ledové zábaly 3× až 4× za den.Mne to pomohlo.Stejně bych raději došla k doktorovi.

ReHu

Vodu z kolene dostat těžko.
Mě ji tahali u lékaře.
Je to tenká jehla, zákrok nebolí a otázka několika minut.
Nejsem si jista, jestli uvedené studené obklady odstraní tu vodu.
A pokud se neodstraní, bude asi tlačit a tlačit.