onybazmek

Proč mi voda nevodí?

Na jednu věc mi potřebuji, aby voda byla částí elektrického obvodu tj. jako vodič. Jenže celý obvod mám spájený, a tak jdu napustit trošku vody, a ejhle. LEDka se mi nerozsvítí. Všechno jsem zkusil, a nic, tak píšu sem.

Nevíte někdo čím to může být?

Odpovědi
gecco

Osol ji…
😉
Chemicky čistá voda je prakticky nevodivá (netuším, co ti teče z kohoutku), rozpustné příměsi vodivost rapidně zvyšují.
Každopádně ale nepočítej, že dosáhneš vodivosti měděného drátu – musíš i přiměřeně zvýšit napětí.

dr.luha

Musíš zvětšit plochu elektrod ponořených ve vodě (měděné nebo nerezové plechy). Nastavením vzdálenosti od sebe určíš intenzitu proudu.