Vnímáte rozdíl mezi pivem z doby předrevoluční a dnešní?

Mě osobně připadá to pivo čím dál horší. Tehdy moc nevydrželo, brzy se zakalilo, ale ta chuť byla někde jinde. Pasterizace a CO2 je podle mého zabiják piva. Sice máme milion druhů, ale těch pitných je málo.

Nejlepší odpověď
ten který je

Když to porovnám,tak musím říct že dříve nebyla piva tolik natlakovaná CO2.Na druhou stranu dnes vznikají malé pivovary které mají co nabídnout.

Další odpovědi
klumprt

Pivo z doby předrevoluční bych dneska raději už nepil.

anonym

Ano, máš pravdu. Dnešní piva, i ty z dovozu, stojí za starou belu. Pivo bývalo kalné v období švestek, stáčelo se do dřevěných, později do hliníkových beček a pokud nebyl hospodský šízuňk a staral se o pípu, pivo bylo jako křen i přesto, že bylo tlačené vzduchem. Dnes je také pivo jako křen, protože z ceny mi vyhrknou slzy!

gecco

Jak které pivo…
Některé se nedalo pít tehdy, jiné dnes…
😉

jepik

Kolik pivovaru bylo po revoluci v r.1989 zavřeno? Jenom v západočeském kraji pivovary Cheb, Karlovy Vary, Domažlice – vše nejprve koupil a potom následně zavřel Gambrinus. Zlikvidoval konkurenci a začal nás krmit všude přítomnou reklamou na jeho europivo „Gamrinus 10“, to samé europivo „Krušovice 10“ atd.
Dříve, když člověk cestoval po naší krásné vlasti, tak skoro v každém okresním městě byl pivovar. Mohl ochutnat pivo které tam vařili. Někdy se to nedalo pít ,ale místní si toto pivo pochvalovali. Hodně také záleželo, jaký měla dotyčná hospoda sklep ve kterém sudové pivo skladovali. Když byl studený nemusel hospodský ani to pivo moc chladit. Pivo bylo tlačeno vzduchem a ne kysličníkem jako dnes. Jak hospodský proplachoval trubky, také hodně záleželo a tak bych mohl pokračovat dále. Dnes se to začíná zlepšovat. Vzniklo spousta minipivovarů, které si nemohou dovolit vařit špatné pivo, jako některé velké pivovary, kde si připlácíš na ceně piva na každém půl litru 2 Kč ,které vynakládají na reklamu.
Je to vše o lidech a o tom jak k vaření, distribuci a prodeji čepování přistupují !!!!!

Lamalam

Nevnímám, v dobách předrevolučních jsem byla na pití piva mladá.

Drap

Nevnímám. Nepiji pivo

Emefej

Některá piva jsou horší, jiná lepší. Potěšitelné je to, že byla zastavena produkce nepitelných patoků typu Most nebo Louny.