Kepler

Vnímáte nová pravidla EU o přijímání uprchlíků, jako alespoň částečné vítězství V4?

Buď uprchlíka přijmeme a dostaneme za něj 10 000 eur, nebo ho expedujeme zpět na vlastní náklady. Žádné kvóty. Jen se bojím, aby naše politiky nezlákala ta dotace, zvláště v dnešní finančně vypjaté době.

Nejlepší odpověď
elkon

Když nás budou tlačit ke zdi, tak je jediná možnost. Aby na nás nemohli, tak vystoupit z EU.

Další odpovědi
Alesh

Prosím tě, sem se tak pohrnou… Můžeme jich sem vzít klidně 10000, protože do 14 dnů budou všichni stejně v Německu… To víš, volný pohyb osob po Schengenu, je volný pohyb osob po Schengenu. 🙂

Ametyst

Jaky smysl ma zadlužování vlastních evropských ještě nenarozenych obyvatel na desítky let dopředu?Aby EU mohla přijímat ilegální migranty? To nesvědčí o smyslu pro prosperitu a dobre hospodaření.

Pepa25

Zatím je to jen návrh EK. Ta si zjevně uvědomuje, že pro některé země je to velké téma, tak nechce jít od začátku do konfliktu. Na druhou stranu pravidla musí být funkční, jinak jsou k ničemu.

anonym

V4 je naprd. Cesta je spolupráce s Rakouskem.

aliendrone

Už je to v platnosti? :o Sdílím tvé obavy. :(

Kepler

Alesh: příliš nesouhlasím. Copak nevíš, kolik jich už tady je na černo? Stačí se projít po Praze…

Pepa25

🙂 Praha je plná turistů: černých, žlutých … Na stálo tam ve větším počtu žijí jen lidé ex-SSSR.

Kepler

No, o turistu tam teď moc nezavadíš. U více zemí jsme se už dostali do červené zóny. A rusáci opouštějí nejen KV, ale i Prahu. Ti Arabové tam zůstali po ukončení studií VŠ a jako bývalí „turisti“.

Pepa25

Těch pár set Arabů člověk vnímá jen díky tomu, že jsou jiní (a běžně na ně nenarazí, pokud nepotřebuje do té férovější části směnáren).

Alesh

V Praze je lidí, přičmoudlejch tam moc nepotkáš a pokud ano, tak to určitě nejsou tihleti uprchlíci. Tito přišli dřív a jinak. A rozhodně to není nic masivního, z toho fakt strach nemám. Furt tu jsou větší hrozby v některých oblastech (městech), kde řádí naši přičmoudlí domorodci.
Mimo Prahu o tyhle týpky prakticky nezavadíš, 2–3 generace a nerozeznáš je od domorodců.