dudu

vnímání času

Svého času jsem jel na motorce a spěchal protože začalo poprchat. Na pravoúhlé křižovatce jsem vlevo předjížděl auto, které začalo bez znamení odbočovat vlevo. Bylo zřejmé, že do něj najedu. V ten okamžik jakoby se zpomalil čas,… ve zlomcích sekundy jsem si uvědomoval: to jsme ale blbci, brzdi přerušovaně, kam napálit abych vůz přelétl a nepřejel mě a také jsem registroval přihlížející babku, jak se pod dojmem událostí křižuje. Řidič auta mě nakonec zahlédl a vše dobře dopadlo. Vjem byl silný a dodnes si ho pamatuji. Má prosím někdo podobný prožitek nebo se jednalo o halucinaci??
Doplňuji:
Díky Luss, Vaše odpoveď má logiku.

Nejlepší odpověď
Luss

ted se pustim do teorie uplne laicke :) rekla bych, ze neslo o halucinaci. myslim spis, ze lidsky mozek ve skutecnosti vnima mnohem vic, nez pak promita do pameti a cim se jakoby pozdeji „zabyva“. Jsou treba lide, kteri maji abnormalni pamet a jejich mozek promita kazdy detail. normalne byste treba take zaregistroval, ze je na krizovatce auto a treba i nejaka babka, kdyz by nedoslo k nejake stresujici situaci a jel byste v klidku dal mozek to auto i babku okamzite vypusti. takovych aut a babek vidite denne 1000. jenze tady malem doslo k nehode, vylitl vam adrenalin, doslo k vterinovemu silenemu stresu, leknuti a mozek zacne reagovat jinak. proste ta chemie co v mozku funguje v dusledku soku fungovala na par vterin uplne jinak nez kdyz jste v klidu. teda to je teorie, ze se asi maji vsichni psychoanalytici oci v sloup :) ale tak nejak si to vysvetluju.

Další odpovědi
mojitek

neco takovyho se mi taky stalo,ale ja tu bouracku na masine "uspesne"dokoncil…