mosoj

Vnímají zvířata bolest?

Jsou schopna emočního vnímání ?

Nejlepší odpověď
Deli

Co pes, který nežere a čeká na pána, který zemřel?
Myslím, že i další zvířata (opice, koně) smutní po ztrátě partnera, potomka…
Někdy zvířata v ZOO nesou těžce změnu ošetřovatele…

Další odpovědi
anonym

Taková labuť.Je mnohem citově vyzrálejší,než leckteří lidé.

Berušinka

Samozřejmě.

anonym

Jednou jsem pujcila dum jedne zname rodine na tyden. s papirkem , jak maji krmit Britskeho kocourka. Za 3 dny me volali , ze kocour ani jednou nezral … nebyla jsem v cechach. Volala jsem synovi , aby s nim jel k veterinari. A ten rekl , ze ma deprese ze zmeny majitele a dal mu uklidnujici injekci. Syn si pak vzal kocoura domu do sveho bytu. Prestoze byl v jinem prostredi , ale syna znal , tak zral hned … a pak bylo neco podobneho , kdyz mu zemrel " bracha " po 12 letech. Bral take antidepresiva. 🙂 -iv-

modriblesk

jasně žejo! podívej se jim do oči.oči to je pohled do duše ,a ta když je nak zraněná oči jsou toho dukazem

Aluša

Jsem stoprocentně přesvědčená, že bolest vnímají úplně stejně jako lidé. A jsou oproti nám v nevýhodě, že nám o tom nemohou povědět! A s emocemi je to podobné, cítí radost i stesk, smutek i touhu, …

Lucule13

určitě,je to jako člověk …