Avatar uživatele
iwetax

Vnímají lidé s brýlema jinak 3Dkino?

Odpověď na otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/imax-3d-kino . Mě přiměla k další otázce: Vnímají lidé s brýlema jinak 3Dkino? Já asi i GangstaHelper a jeho sestra jsme měli dioptrické brýle a skoro žádné efekty jsme neviděli. (Já měla krásný zážitek u reklam , tam jsem to viděla , ale u filmu ne)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda před 5105 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
GangstaHelper

Já dioptrické brýle nemám, sestra má. Pointa byla v tom, že nemá stejnou korekci na obou očích. Říká se, že se musíte uvolnit, konkrétně Vaše oči,, abyste začali vidět ten 3D obraz. Sestra říká, že se mozek snaží ten rozdíl mezi obrazem z jednoho a z druhého oka nějak sám opravit, a tak se nedokáže uvolnit (její teorie, inu, žije s těmi oky už 31 let :).

Těžko říct, jestli se třeba Vaše oči neunavily už při reklamách a potom už se musely přemáhat …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Když jsem si přečetla odpověď GangstaHelpera, musela jsem odejít. Vím, že je to moje deformace, i když vím, že ne všichni ovládají dokonale pravopis. Snažím se být tolerantní, ale spojení (žije s oky), které napíše student, mě opravdu vyvedlo z míry. Sestra žije 31 let s těmi oky na punčoše? Či 31 let s těma očima jako orgány zraku?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Pozerala som 3D s okuliarmi /-2,5D/ i bez nich. Jediný rozdiel bol v šírke zorného poľa. Oko bez okuliarov vníma aj tzv.periférne videnie a spracováva do uceleného pohľadu. S okuliarmi je toto videnie pomerne zúžené. Pocit z filmu z blízka bol teda mierne rozdielny.
K 3D patrí aj priestorový zvuk, ktorém okuliare nebránia.
Toto sa týka dioptrických okuliarov, nie špeciálnych 3D – červenozelených.
3d okuliare:
Pri pozeraní bez 3D okuliarov je obraz rozmazaný s cervenou a zelenou farbou posunutou voči sebe. Farebne nezretelnejší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MAFIA777

NE

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek