Vneslo by to chaos, kdyby EU nařídila ČR, aby se po vzoru VB jezdilo vlevo?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, vyžadovalo by to spoustu úprav a nějaký čas přípravu. Je to sice nesmysl, ale teoreticky by tp bylo možné. Když přišel Hitler a do rána zavedl změnu a jezdilo se v pravo, taky to nebylo úplně snadné, ale postupně se vše zvládlo.

Další odpovědi
Rommart

Z počátku určitě, ale mám možnost si občas půjčit od známého auto s pravostranným řízením, a je to docela záděr, hlavně u starších vyježděných lidí, kteří jsou za léta řízení zvyklí mít volant na levé straně. Ale jde to se přizbůsobit.

chachar1922

To by byl „total chaos“ – hlavně pro mě.

led

V prvom momente ano, ale človek si dokáže zvyknúť aj na paradoxy v zákonoch. Veď po prvých skúsenostiach a naplnení peňaženiek firmám podnikajúcim v budovaní dopravných infraštruktúr by europoslanci schválili zmenu zákona s návratom k jazdeniu vpravo. A znova by sa plnili kasičky firmám podnikajúcim v budovaní dopravných infraštruktúr. Tomu sa hovorí politika zamestnanosti.

Kepler

Vtípek: kamioňák povídal, „firma mě chce za tři dni poslat do Anglie. Páč vím, že se tam jezdí vlevo, tak jsem si to hned vyzkoušel. Kašlu nato, nejedu tam! Řeknu vám, bylo fakt o držku!“

gecco

Určitě by to na našich – už tak dost nebezpečných, silnicích řádu nepřidalo…
No – možná ani ne – na dálnicích se vlevo jezdí…
😉
V GB mám najeto asi 5kkm – a největší problém byl řadicí pákou vlevo…
😉
Jo, pak taky s tím, že tachometr byl v majlích, ta stotřicítka byla fakt dost rychlá (ještěže jsem neplatil, navíc je tam na dálnici legálních 75)… A taky bylo o metr dál/blíž ke krajnici…
Ale celkově to šlo – nikoho jsem nepřejel, nikoho nenaboural…
😉

Mc Merkurion

nenařídil to Hitler a nebylo to přes noc,ale trvalo to 5 let ! ! !

…už to jednou nařídili,že to bylo za Hitlera je sice fakt,ale jeho nápad to nebyl,on to jen uspíšil,přípravy na to byly několik let,a češi to stále oddalovali…
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zaveden%C3%AD_pr­avostrann%C3%A9ho_pr­ovozu_v_%C4%8Ces­koslovensku
http://auto.id­nes.cz/jizda-vpravo-c9w-/automoto.aspx?c=A140314­_142818_automo­to_fdv
http://auto.id­nes.cz/jak-to-bylo-s-jizdou-vpravo-dd7-/automoto.aspx?c=A040314­_105447_automo­to_jkl
…takže to nesvádějte na Hitlera,trochu osvěžit znalosti,ono i za první republiky všechno nebylo hned…

lukas.zmizik

No, odfrézovat vodorovné dopravní značky, namalovat nové, přemontovat svislé dopravní značky, překopat některé křižovatky, semafory, upravit zákony, technické požadavky na motorová vozidla, přeškolení všech řidičů v ČR

aneb – Hitler to sice možná zvládnul přes noc, otázkou je, v jakém poměru byl tehdejší a dnešní provoz a v jakém rozsahu bylo tehdy vybudované dopravní značení – zjednodušeně řečeno – tehdy to pro Hitlera znamenalo otočit značky na sloupku jako se točí plechová korouhvička na komíně a dílo bylo hotovo… dnes je realita trochu jiná

Šidlo

hlavne v bývalom čs......

  1. pri počte aút, ktorý len rastie
  2. pri súčasnom stave ciest a diaľnic
  3. pri súčasnej činnosti polície
  4. pri súčasnom správaní vodičov
  5. pri typickej reakcií čechov a slovákov na niečo nové (bez ohľadu na to, či je to nové dobé či zlé)

vidím to hypoteticky na stovky až tisícky obetí…len na slovensku

anonym

Hodně řidičů by s tím mělo problém.Vidím to podle sebe.Jak jsem již několikrát psal, byl jsem v Austrálii a tam se jezdí vlevo.Zeťák mně přesvědčoval a naléhal, abych si zkusil jezdit tam.Ale musím se přiznat, JÁ SE BÁL.Za 1. velký provoz všude, takže určitě bych někde boural, či někdo do mně.
A za 2. Pro vnoučata jsem několikrát jel na kole do školy (oni tam měli svá kola), a při přejíždění křižovatky na mně několikrát moji kluci volali:„Dědo jedeš špatně.“
Jednou mně to zeťák půjčil, ale na jakoby okresní silnici kde nic nejezdilo.NEMĚL JSEM ODHAD VOZIDLA a stále najížděl jinak.
Největší šok pro mně byl, když najíížděl do kruhového objezdu vlevo ( a tam je ještě víc kruháčů než u nás).Stále jsem čekal kdo do nás narazí.
Takže, možná bych si zvykl, ale začáteční rychlost by pro mně byla 30 – 40 km/h.

Lamalam

Provozovatelé autobusů by měli radost. Přestavba dveří na opačnou stranu by je stoprocentně potěšila.

Dismas

Pššt, jestli si to nějaký unijní byrokrat přečte a navrhne.

anonym

drape, i prakticky to jde, viz Hitler. 🙂