vall69

Je dobré jíst 80 g vloček po cvičení, když cvičím 1 hod. a 30 min.?

je dobre po cvičení (cvičím 1hod. a 30min.) jíst 80g vloček? cvičit od 9:00 do 10:30 a pak ve 12 si dát těch 80g vloček a 10g medu? v těch vločkach je 5–6 g tuku neuloží se mi to jakoby jako do tuku?

Odpovědi
Baromut

To je totální blbost.

  1. Záleží jaké cvičení. Je rozdíl mezi aerobním cvičením (běh, cyklistika, tancování atd.) a silovým cvičením. Při aerobním tělo vyčerpá svalový glykogen, který je ihned po tréninku nutné doplnit. Je tedy dobré dát si po běhu nějaké rychlé sachry, třeba banán či jiné ovoce – ŽÁDNÝ CUKR KRYSTAL! Po silovém cvičení potřebuje tělo také nějaký ten cukr (znovu banán), ale hlavně hodně bílkovin, které napomáhají jak k regeneraci svalů, tak k nárustu svalové hmoty (tvaroh, vaječné bílky, tuňák, proteinový drink…).
  2. To, že si myslíš, že se tuky ukládají do tuků je zhovadilost. „Špeky“ vznikají především ze sacharidů, obzvláště těch krátkých, neboť jich konzumujeme obrovské množství a tělu jsou dobré jen po námaze jako rychlý zdroj energie. Energie, která je nadbytečná a nejde tedy do svalového glykogenu se ukládá.
  3. Tuky (rozuměj nenasycenè mastné kys.) jsou nezbytná součást potravy, ať už kvůli vstřebávání A, D, E, K vitamínů, tak kvůli správnému fungování celého těla. Mozek je z velké části tvořen právě tuky ;)
  4. Jestli chceš hubnout, tak dát si k obědu 80 g komplexních sachrů a k tomu 10 g krátkých sachrů je totální sra..a. Je to hrozně malé množství, takže se ti zpomalí metabolismus a tělo bude o to víc ukládat vše, co sníš. A také ti tam naprosto chybí 2 základní makroživiny, tedy tuky a bílkoviny. Raději si uvař brambory, opeč kuřecí prso, dej si k tomu spoustu zeleniny a hrst oříšků. Uvidíš, že ti to bude mnohem víc chutnat a že se budeš cítit skvěle, protože tělo dostane co potřebuje a ty přitom nebudeš kynout.

postcd

přijde mi to jako velmi chudá strava na tu délku cvičení

marci1

Samozřejmě, že ne. 🙂
Lidské tělo potřebuje pro svůj zdravý vývoj a k tomu, aby všechny orgány dobře fungovaly i tuky. Samozřejmě lepší než živočišné, jsou tuky rostlinné.
Odborníci radí, že správný příjem tuků v naší stravě by měl být 20–35% z celkového kalorického příjmu (tedy zhruba 60–90 gramů denně). 🙂

Zdroj: http://www.spor­tvital.cz/zdra­vi/vyziva-a-zdravi/slozky-nasi-stravy/tuky/kolik-tuku-by-mela-obsahovat-nase-strava/

marci1

Jen pro info odpovídajícím uvádím, že tazatelka má 13 let, váhu 45,5 kg (velmi alarmující nízkou váhu),170 cm. Do října jí lékařka naordinovala přibrat na 49 kg.
Uvádí to v jednom svém dotazu. 🙂