jajinka123

Jaký vliv má výrobní tolerance na funkci roštu?

Dobrý den, plánuji koupi podlahových roštů. Můžete mi prosím někdo říct, jak vliv má výrobní tolerance http://www.eshop-rosty.cz/page_4­.html na rošt?

Odpovědi
Funna

abys měl rám, do kterého ten rošt dáš o tuhle toleranci větší…

Dochy

Je to důležité pro projektanta. Je třeba navrhnou nosnou konstrukci a bylo by smutné, kdyby při sestavení někdo narazil třeba na to, že se tam ten rošt nevejde, protože nikdo nepočítal s tím, že může být o milimetr delší…
Dáll si můžete zkontrolovat, jestli vám ta tolerance vyhovuje, protože třeba zkroucení v rámci tolerance nevyreklamujete…

honza19hk

Pokud možno kup si nejdřív rošty a pak svařuj nějaký rám.Nebo to na čem budou ležet.Každý rošt se dá samozřjmě uříznou nebo obrousit ale předpokládám že jsou žárově zinkovaný.
udělj si rám větší třeba o 1 cm,pak je tam dáš,navíc by m ěli mít určitou mezeru,abys je tam nemusel dávat kladivem a aby šly vyndat rukou,ne pajsrem.