Thommy

Jsou kyseliny v určitých druzích žvýkaček škodlivé pro zubní sklovinu?

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli nevíte jestli jsou kyseliny v určitých druzích žvýkaček škodlivé pro zubní sklovinu. Některé druhy obsahují kyselinu jablečnou a citronovou. Tak by mě zajímalo, jestli spíše po jídle neškodí než pomáhají proti plaku.

Nejlepší odpověď
Mravenec

https://www.sa­lius.cz/post/je-pravda-%C5%BEe-%C5%BEv%C3%BD­ka%C4%8Dka-chr%C3%A1n%C3%AD-p%C5%99ed-zubn%C3%ADm-kazem-doktor-syergyeyev-rozeb%C3%ADr%C3%A1-stereotypy-o-%C5%BEv%C3%BD­ka%C4%8Dk%C3%A1ch