JájsemRaibek

Vliv dusíku na lidský organismus?

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/367497-v-oklahome-se-bude-popravovat-dusikem-v-plynove-masce.html
Nebylo by levnější a jednodušší použít igelitového pytlíku nasazeného na hlavu?
V čem je použití dusíku lepší-humánnější?

Nejlepší odpověď
gecco

Levnější nepochybně ano, ale přemíra oxidu uhličitého by v popravovaném vyvolala pocity dušení.
Použití dusíku je ´humánní´ v tom, že dusík nespustí pocit dušení (receptor na hladinu CO2 si jej nevšimne), prostě jen dotyčnému ubere ´kyslík´… Navíc má dusík narkotické účinky, takže popravovaný – v podstatě, usne.
😉

Další odpovědi
Quimby

Nebylo. Dusík člověka uspí, je od něj odvozen rajský plyn.No a při velké koncentraci to člověka uspí tak, že se neprobudí. Proto se také u slabých pacientů váhá s celkovou narkózou, nemuseli by se totiž už probrat.
Zatímco když dáš člověku pytlík na hlavu, tak se udusí z nedostatku kyslíku, což rozhodně není přijemné.