Jakub

Vlhnutí rohů pokoje.

Zrenovovali jsme rekreační domek z opuky.Zdi asi 60 až 70cm silné jsou řádně odizolovány od základu, ale ve dvou dolních rozích se sráží voda a ta vzlíná do stěny. Tento jev je vidět jen v zimě, kdy se topí v kamnech.Na podlaze je položena keramická dlažba. Jak se toho zbavit?
Doplňuji:
Myslím si, že se nejedná o vadnou izolaci, ale, že to má něco společného s výškou rosného bodu. Jsou období, kdy se tento jev objevuje a jindy je sucho.

Odpovědi
Vikičistič

Měl jsem něco podobného ve sklepě a chce to dost větrat a do těch míst isolační omítku a něco zedníci do toho ještě dávali proti mokru a pomohlo to.

jaza

Stejný problém měli i rodiče. Odkopali jsme zvenčí asi 1 m od domu do hloubky až pod základy, nasypali štěrk a dali dvojitou drenáž a celý ten 1 m jsme zasypali dorceným drobným kamenem. A v pohodě.