kamila44444

Vlastnictví

  1. Kdo je to fyzická osoba, kdo je to právnická osoba?
  2. Jak omezuje výkon vlastnictví (využívání majetku) Listina základních práv a svobod?
  3. Co říká Listina základních práv a svobod o vyvlastnění?
  4. Čím je chráněno vlastnictví?
  5. Co rozumíte pod pojmem „přiměřený prostředek“ v souvislosti s ochranou majetku?

Díky moc – tohle potřebuji do Občanky, ale nevím, co a jak na tyhle otázky odpovědět.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

listinu základních práv a svobod najdeš na www.hrad.cz včetně ústavy
(tyto 2 zákony spolu souvisí)

definice fyzické a právnické osoby najdeš v občanském a obchodním zákoníku. a souvisejících zákonech, třeba v živnostenském (existuje fyzická osoba podnikající.)

Nejlepší bdue, když si přečeteš oficiální definici a pak ji vysvětlíš svými slovy. V podsttaě slova v definici nahradíš synonymi (slova s podobným významem), slovům který ti jsou významově bližší nebo slova která častěji používáš.

Další odpovědi
Mapel

Stále mi vrtá hlavou proč se nezeptáte rodičů. Nekomunikujete s nimi?

Odpověď na otázku 1.
Všichni kdo podniká musí být zapsáni v živnostenském rejstříku.
Fyzická osoba je člověk, který podniká na své jméno a v určitých případech může být zapsána v obchodním rejstříku.
Právnická osoba je určité uskupení definované obchodním zákoníkem – s.r.o. – a.s. – jako nejznámější a musí být zapsáni v obchodním rejstříku. Z toho plynou povinnosti podávat ročně zprávy o hospodaření obchodnímu soudu na rozdíl od fyzické osoby, která není zapsaná v obchodním rejstříku.

Minimálně toto by jste měli mít napsáno v sešitě z občanky.